חדשות עם קנייטש

גיוס חרדים ועצירת תקציב הישיבות - הדרמה הפוליטית בממשלה | מעייריב

נער חרדי ירה בביביגן ונעצר, ההצהרה הדרמטית של שר הביטחון וההשלכות הפוליטיות על החרדים, נתוני האמת מירושלים ובית שמש וההשלכות המשמעותיות, גדולי ישראל באנגליה במצב קשה, המצבה המיוחדת של חבר המועצת וההילולה של ר' מיילך מליז'נסק (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בהלה בבני ברק

דרמה חריגה נרשמה היום ברחובות בני ברק אחרי שבחור חסידי ירה על בחור חסידי אחר באקדח אוויר המכונה בלע"ז ביביגן, מה שגרם לקול נפץ אדיר והזעקת המשטרה שעצרה את החשוד ירי באופן מיידי. האירוע התרחש בשעה שהמוני חסידי ויז'ניץ עשו את דרכם לבית העלמין לפקוד את ציונו של האדמו"ר בעל הישועות משה מויז'ניץ שהיום חל יום ההילולה שלו. הנער החשוד במעשה, החליט להפחיד את החסידים. הוא נלקח על ידי המשטרה להמשך חקירה בתחנת המשטרה.

גיוס קולות או חרדים?

נאומו של שר הביטחון יואב גלנט הקפיץ את המערכת הפוליטית הארצית ובפרט את המפלגות החרדיות שמבינות כי המהלך החריג של השר מהליכוד והחבר של גנץ, רומז אולי על כוונותיו העתידיות של גלנט ופירוק הממשלה.

הישג ספרדי

מחלוקת המנדטים בעיריית ירושלים עולה כי סיעת 'דגל התורה' שומרת על כוחה עם שישה מנדטים, סיעת ש"ס מתחזקת לשישה מנדטים, סיעת 'אגודת ישראל' נותרה עם שלושה מנדטים ו'בני תורה' עם מנדט אחד. כשצוללים למספרים עולה כי סיעת ש"ס היא הסיעה שהתחזקה יותר מכולן בבחירות האחרונות. בהשוואה לבחירות לרשויות בשנת 2018, עולה כי ש"ס זינקה ב-7,359 מצביעים וכאמור התחזקה במנדט נוסף גם במועצת העיר.

הישג אשכנזי

אחרי שראש העיר עליזה בלוך, וראש העיר לשעבר משה אבוטבול גילו כי להצהרותיהם על ניצחון בסיבוב הראשון יש משמעות כמו כל אמירה כמעט של פוליטיקאי, החל המירוץ לסיבוב השני בין בלוך לגרינברג - המנצח הגדול של הבחירות בבית שמש כאשר גור, ש"ס וויז'ניץ פוזלות כל אחת לכיוון חברתה לראות מי הראשון לקפוץ לרכבת הדוהרת של גרינברג לכיוון ראשות העיר. האדמו"ר מויז'ניץ עשה קץ לשמועות כאשר הודיע כי יתמוך אך ורק במועמד החרדי.

דאגה בלונדון והעולם היהודי

דאגה בקהילות החרדיות בלונדון: ציבור בני התורה בעיר ואלפי חסידים ברחבי העולם מעתירים לרפואתם השלימה והמהירה של גדולי רבני לונדון גאב"ד העיר הגאון הרב פאדווא - רבי משה חיים אפרים בן חנה גיטל, והאדמו"ר מוויז'ניץ לונדון רבי דוד בן סימא מירל לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.

מצבה ללא מגע ערלים

בבית העלמין 'פוניבז' בבני ברק, הוקמה הבוקר (חמישי) המצבה על קברו של ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך ויסבקר זכר צדיק וקדוש לברכה, כאשר תהליך הקמת המצבה שנעשה ע"י חברת אבן ושיש התאומים בהנהלת הרב מרדכי וייס ובניו יעקב ומשה שומרי שבת - ללא מגע של ערלים ומחללי שבת.

אדרבה, תן בליבנו

הערב, אור לכ"א אדר ראשון, יחול יום ההילולא של האדמו"ר רבי אלימלך מליז'ענסק בעל מחבר הספר הקדוש 'נועם אלימלך' ומענקי עולם החסידות. המונים מכל החוגים והעדות של כלל ישראל צפויים להגיע להשתטח על הציון הקדוש לישועת הכלל והפרט.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר