חדשות עם קנייטש

הפיתוח האלקטרוני של בחור הישיבה - ישמש את הת"ת של בית מתתיהו • מעייריב

ספר תורה נדיר ויקר שנגנב - הוחזר במבצע משטרתי מורכב, ריקוד האדמו"ר מגור עם היתומים, הזעקה של רבי דב לנדו והבכי של רבי בערל פוברסקי על החטופים, התחפושת המקורית באלעד והג'ינגלים של רינה של תורה - אורחות כרמיאל וטשעכנוב (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

המסופון של הת"תניקים בבית מתתיהו

בישיבת בית מתתיהו, התחדשו השנה בפיתוח אלקטרוני חדיש - פרי מוחו של תלמיד ישיבה מאחת הישיבות החשובות בארץ, אשר עשוי לשפר את מיצוי גיוס הכספים בפורים. הפרטים על הסטארט-אפ - בכתבה שלפניכם. מוקדם יותר היום, נערך טקס חגיגי לפתיחת המגבית בהשתתפותם של המוזיקאים נחמן בוימל ודובי דילבר - שהופיעו בהתנדבות למען הת"ת שהשנה באורח חריג - לא יוציא את התלמידים לאיסוף כספים לפני פורים, בשל המצב בארץ.

סוף גנב לתפיסה

אלמונים פרצו לבית כנסת בבני ברק, וגנבו מארון הקודש המאובטח ספר תורה מיניאטורי יקר ונדיר בשווי עשרות אלפי דולרים. המשטרה לא נותרה אדישה, ועשתה שימוש באמצעים אלקטרוניים חדישים ומסווגים כדי לפענח את הפשע. בתוך 3 ימים הגנבים נעצרו וספר התורה הוחזר אחר כבוד למשכנו הטבעי לשמחת הגבאים המאושרים.

משמח את שלי - גרסת גור

האדמו"ר מגור, שחיתן השבוע את נכדו בן לבנו הרה"צ רבי שלמה צבי אלתר, ערך שבע ברכות מיוחד ליתומי החסידות הנעזרים בארגון החסד המיוחד של אב החתן. בשיאו של האירוע, קם האדמו"ר ונעמד על רגליו לריקוד עם היתומים שלא נותרו אדישים. לו היה מד שמחה באולם - הוא היה מתפוצץ.

עמו אנוכי בצרה

מנהיגה הרוחני של דגל התורה, ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, אירח במעונו את משפחות החטופים ושמע מהם על הקושי והצער בחודשים האחרונים. כאשר שמע מהם על היוזמה לקריאת שמע עולמית - הוא הפתיע אותם כשאמר: "אני מצטרף!". ראש הישיבה אמר את הפסוק הראשון של קריאת שמע לתדהמת הנוכחים. תיעוד נוסף שפורסם אמש ב'כיכר השבת', גרם לצופים הרבים לצמרמורת של ממש. ראש הישיבה הישיש, מזקני חברי מועצת גדולי התורה, שאירח במעונו גם את הוא אתצ משפחות החטופים, לא חס על גילו והחליט ליסוע לציונה של מאמע רוחל הסמוך לירושלים -שם ערך תפילה מרגשת. בסיומה של תפילת "אחינו כל בית ישראל" - הוא פרץ בבכי קורע לב שהמם את הנוכחים.

ככה ייעשה לאיש

תושבי אלעד נדהמו לראות מחזה בלתי שגרתי הבוקר, כאשר ילד קטן, הלבוש בלבוש תכלת וחור, רכב על סוס ברחובה של עיר כשהעוברים ושבים מפטירים לעברו: ככה ייעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו.

המציאו את הגלגל

ישיבת רינה של תורה (אורחות כרמיאל בלע"ז) שיגרו לצוות מעייריב את הג'ינגל השנתי שהוקלט לכבוד הת"ת ומזכירים לנו, שכבר לפני עשור פסק להם מייסד הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל, שלא לאסוף כסף לת"ת לפני ימי הפורים.

הג'ינגל הנועז של טשעכנוב

בישיבת טשעכנוב, השקיעו הון עתק לזמרים המופלאים יואלי דוידוביץ, אושי פרוש ואברומי לונגר, בסינגל שלדברי הבחורים וודאי יכניס המון כסף לתלמידי הישיבה בעת נישואיהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות