חדשות עם קנייטש

"מלחמה קשה עם איראן" | זה מה שצופים החוזים בכוכבים • מעייריב

ההתעלמות בביטאון הספרדי מהמכתב הדרמטי על הגיוס, בקשת המחילה של האדמו"ר בבית הקברות, המינויים החדשים בעירית בני ברק, החזרה של ראש הישיבה למקומו לאחר מחלה ממושכת, הלחן של ראש הישיבה בסיום הזמן ומעמד הסיום בקונקורד (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

גלגלים ומזלות

מומחי אסטרולוגיה מתריעים כי מלחמה קשה עם איראן - ממש מעבר לדלת. יחד עם ליקוי החמה המלא שנצפה אתמול במדינות רבות באמריקה, רבים - גם במגזר החרדי מתמלאים בחרדות וחששות מפני הבאות. צוות מעייריב מזכיר את דברי המדרש על אחרית הימים, וההבטחה שלא לפחד ממלך פרס, הן ישראל מעל המזל!

שיטת בת היענה

בביטאון הספרדי 'הדרך' לומדים מהטובים ביותר... מה שלא נוח - פשוט לא התרחש מעולם. זו ככל הנראה הסיבה להתעלמות ממכתבם הדרמטי של בכירי הרבנים הספרדים על חוק הגיוס, לפיו, גם בחור חרדי שאין תורתו אומנתו כנדרש בחוק, עלול להידרדר רוחנית בצבא.

האדמו"ר שחלץ נעליים בבית הקברות

חסידי בעלזא-מכנובקא בארץ ובעולם, סוערים וגועשים בעקבות מעשה נורא, בו האדמו"ר הנערץ הופיע בבית החיים בבני ברק עם מנין חסידים, וביקש מחילה מאדמו"ר שנפטר - בגלל סידור קידושין בנוכחותו. הסיפור המלא - בכתבת הוידאו.

והעיר בני ברק צהלה ושמחה

לצוות מעייריב יש ידידים רבים. שניים מהם - זכו לקבל תפקיד רשמי בעיריית בני ברק. הראשון הוא ראובן שרבאני, בוגר ישיבת פוניבז' ואיש חסד מוכר מאוד, אשר מונה למנהל לשכתו של סגן ראש העיר החדש שלמה אלחרר - בנו של איציק, הרל"ש הבלתי מעורער של הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף, ואחיו של איש התקשורת אריאל אלחרר. הזני, הוא אלי גולדמן, בוגר ישיבת סלבודקה, והאיש המוכר לתושבי בני ברק כמי שהצליח למגר את תופעת הנוער הנושר בעיר בהקמת ישיבת "מקום תורה". גולדמן ינהל את לשכתו של סגן ראש העיר מטעם דגל התורה מנחם שפירא.

ספר התורה הוחזר לארון

שמחה והתרגשות אדירה בקרב תלמידי ובוגרי ישיבת קול יעקב בבית וגן, עם חזרתו של ראש הישיבה הנערץ הגאון רבי יהודה עדס להיכל הישיבה - לאחר היעדרות ממושכת בת חודשים ארוכים בשל מחלתו. ראש הישיבה האזין ל'שיעור כללי' של בנו ממלא מקומו ולאחר מכן בירך בחום את תלמידי הישיבה הנרגשים.

עת הקציר הגיעה

תלמידי ישיבת נתיבות חיים - מאירוביץ', בראשותו של ראש הישיבה הגאון רבי ישראל מאיר דרוק והגאון רבי אלעזר מאירוביץ', נבחנו על כל דפי הגמרא ממסכת בבא קמא, שנלמדו בעמל רב וביגיעה עצומה במשך 6 חודשי החורף הארוכים. במהלך אירוע נעילת הזמן, שרו התלמידים עם ראש הישיבה הגרי"מ דרוק, את אחד מלחניו המרגשים.

תנו כבוד לתורה ולומדיה

המנהיג הליטאי ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, הגיע במוצאי שבת לאולמי קונקורד יחד עם חבר המועצת וראש הישיבה הגאון רבי משה הלל הירש, כדי לכבד ולהוקיר את מאות תלמידי ישיבת אור אלחנן, אשר חגגו את סיום מסכת יבמות שנלמדה במהלך הזמן הארוך שהסתיים. צוות מעייריב מוקיר ומעריך את עמלי התורה, מגיני הארץ והעם, על סיומו של זמן חורף פורה וגדוש בשטייגען.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר