חדשות עם קנייטש

אסון בין הזמנים: הלוויתו של תלמיד בית מתתיהו יוצאת מביתו לאלעד • מעייריב

הפגישה הנדירה של הדיין הבכיר עם הפוסק הקנאי וריבוי מקרי החליצה בעקבות המלחמה, המסר של הגר"מ שטרנבוך על חוק הגיוס והמתקפה האיראנית, מזג האוויר הקיצוני הצפוי לפסח והביצוע המלבב לפיוט המרוקאי (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

מה רוצים מהחרדים?

בעוד שבמדינת ישראל הוטלו סנקציות כלכליות על החרדים בשל אי גיוסם לצה"ל, בארה"ב מטילים סנקציות דווקא על הגדוד החרדי נצח יהודה. אבל אל דאגה... השר בן גביר מבטיח לקלוט אותם במג"ב.

פגישה נדירה

אל הבית בשכונת הר נוף, שם מתגורר הפיסק וראש הישיבה הגאון רבי משה שטרנבוך, הגיע בשבוע שעבר זקן חברי בית הדין הרבני בירושלים הדיין הגאון רבי מיכאל עמוס. השניים שוחחו על ענייני השעה ובעיקר - על ריבוי מקרי החליצה המונחים על שולחן בית הדין הגדול בשל מאורעות חרבות ברזל. בתוך כך, הגר"מ שטרנבוך שהקדים את דרשת שבת הגדול, שוחח על ענייני השעה בהם חוק הגיוס והמתקפה האיראנית על ישראל.

לב קרוע ומורתח

אסון כבד: מבית החולים שיבא בתל השומר הגיעה הבשורה המרה על לכתו של תלמיד ישיבת בית מתתיהו, הבחור החשוב אריאל יוסקוביץ', שנפצע לפני מספר ימים והיום השיב את נשמתו הטהורה ליוצרו.

הלך על הדרג'ה

השנה, כידוע, חול המועד פסח מתאפיין בימים "קצרים שהם ערב חג או שבת. 2 ימים "מלאים" נותרו - רביעי וחמישי - א' דחוה"מ וב' דחוה"מ ובשניהם השרב הכבד צפוי לשבש את התוכניות. צוות מעייריב ממליץ לגולשים לעשות את הימים הללו במזגן של בתי המדרשיות והכנסיות, בחיק המשפחה או בכל מקום בו קיים המוצר "מזגן".

פסח כשר ושמח!

בין כל ההכנות האחרונות, ניכנס לחג החירות למנגינת הדגל של יהודי מרוקו בביצוע של משפחת בן חמו "בבהילו יצאנו ממצרים" שניזכה לגאולה שלמה במהרה. שנזכה בעז"ה לאכול כבר השנה מקרבן הפסח בבנין בית המקדש במהרה בימינו אמן. צוות מעייריב יפגוש אתכם בעזרת השם באסרו חג הפסח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר