חדשות עם קנייטש

ישיבת 'סילבר' נפתחת מחדש? כל הפרטים על הדרמה בעולם הישיבות • מעייריב

האיום של גפני והלעג מהפוליטיקאים, הנקמה של המשטרה בחרדים - הילולת שמואל הנביא בסכנה, ההצהרה האמיצה של מקלב, ספר התורה שהוכנס לעילוי נשמתו של הנער שנהרג במירון, הצלם החרדי שויתר על הפרס והסכנה התקציבית לאברכים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

איום מפורש

ליו"ר דגל התורה המכהן כיו"ר ועדת הכספים, נמאס ממריחות האוצר בנושא תקציבי אופק חדש למורים ומורות במגזר החרדי, והוא הצהיר היום על כוונתו לפרוש מתפקידו בוועדת הכספים אם התקציב לא יעבור. ליברמן מיהר לאחל "בהצלחה".

חרדים? אתם סוג ג'

המשטרה משוכנעת לכאורה שהמגזר החרדי מטומטם. זו כנראה הסיבה למכתב ההזוי שהתקבל במשרד לשירותי דת מהמשטרה על כך שהילולת שמואל הנביא לא תצא לפועל בשל "בעיות בטיחות". במשטרה כמובן מדגישים כי אין קשר למירון, אבל היי, כבר סיכמנו מה דעתם על מנת המשכל שלנו - החרדים.

כדורגל או שבת?

לסגן השר החרדי אורי מקלב אין שאלה. מי שכן התעורר לשאול על סדר העדיפויות במדינת ישראל, הוא ח"כ בועז טופורובסקי מיש עתיד. אבל מקלב לא מתבלבל ומיהר להעמיד אותו על מקומו.

דרמה בעולם הישיבות

אם לישיבה חדשה שמוקמת, מצפה קרב מורט עצבים על כל בחור מצויין, הרי שלישיבה חדשה המתבססת בשלב הראשוני על בוגרי הישיבות התיכוניות, מצפה קרב קשוח פי כמה וכמה. צוות מעייריב כמובן יעקוב וידווח על הקמת הישיבה החדשה בראשותם של ראשי הישיבה הגאונים רבי יונתן וילנסקי ורבי משולם ברנדווין שצפוי לסחוף אחריו את טובי בוגרי ישיבתו שלו - הישיבה התיכונית חדוות התורה בירושלים.

טוב שם טוב

מאות תושבי קרית הרצוג הבני ברקית, ריקדו ופיזזו בהכנסת ספר התורה שכתב הרב דוד לוי, אבי של הנער משה לוי ז"ל שנהרג באסון מירון. 3 שנים אחרי - האב השכול סוגר מעגל יחד עם אב שכול נוסף - הרב אביגדור חיות ששכל את בנו ותלמידו כאחד.

פרס או שבת?

בניגוד לטופורובסקי מיש עתיד, לצלם החרדי מיקי שפיצר אין שאלה. למרות שזכה להגיע לגמר תחרות צילומים בינלאומית, הוא בחר לוותר על הופעה בתערוכה היוקרתית באיטליה שנערכת ב... שבת קודש.

ביבוש קצירה תישברנה

מדינת ישראל מחפשת בכוח לאבד מזכויותיה, וכעת סבסוד מעונות יום מאברכים שלא מתחילים את החודש, נמצאת בסכנה מיידית. התירוץ כמובן - "חוק הגיוס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות