מגנה - ומשמיץ

בן כספית על גלית גוטמן: "החרדים הם אחים מובטלים"

העיתונאי בן כספית יוצא נגד דבריה של גלית גוטמן, אך הוא מתנגד רק לשימוש בטרימנולוגיה שלה - ולא לטענה שהחרדים חיים על חשבון החילונים (חדשות)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(Hadas Parush/Flash90)

איש התקשורת בן כספית מגיב לסערה שפרצה בעקבות דבריה של גלית גוטמן, וטוען כי הבעיה רק בניסוח של דבריה, ולא בתוכן. לדבריו, החרדים הם מובטלים שהחילונים העובדים לא ימשיכו לכלכל אותם.

לדברי בן כספית, "גלית בחרה במילים הכי לא נכונות ומקוממות שאפשר, אבל המציאות שהיא מתארת נכונה והרגשות שהיא מחצינה אמיתיים".

"כך מרגישים מיליוני אזרחים ישראלים שעובדים 6 או אפילו 7 ימים בשבוע, לפעמים בשתי משרות. עשרות אלפי ישראלים משרתים בסדיר או במילואים עם משכנתא חונקת וחובות. כך חשים כל אלה שהופכים את ישראל לאומת ההייטק, הטכנולוגיה, הסייבר, המדע והקידמה שהיא, שמביטים בביזת הקופה הממלכתית וליבם נחמץ".

"כך מרגישות השכבות החלשות שרואות איך הן מתרחקות מבטחון כלכלי. כך מרגישים ראשי ההייטק שמגלים שאל מול 14 מיליארד ״כספים קואליציוניים״ תקציב החדשנות לעידוד ההייטק קוצץ ב-100 מיליון".

בן כספית הוסיף, "לא, גלית. החרדים לא ״מוצצי דם״. אלה מושגים שלקוחים מעידן אחר. החרדים הם אחים מובטלים, שהמשפחה העובדת שלנו לא תצליח לכלכל עוד הרבה זמן. והם התבלבלו, ליבם גבה וגבולותיהם היטשטשו. והאשם האמיתי הוא מי שנתן להם את המפתחות לקופת החסכון והעתיד של כולנו. לא הם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר