ההאשמה וההפרכה

העצור שטען שהטביעו לו סמל מגן דוד על הלחי - שוחרר

למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של עלי, תושב מזרח ירושלים, שהתלונן על אלימות קשה נגדו במעצרו, במספר ימים, בית המשפט הורה לשחררו למעצר בית (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ההאשמה וההפרכה: הסימון בפניו של החשוד והצורה בנעל השוטר (צילום: דוברות המשטרה)

ערוה שיך עלי, תושב מרכז ירושלים, החשוד בעבירות של סחר בסמים, הטוען כי השוטרים התנכלו לו במהלך מעצרו על רקע גזענו והטביעו בו סמל של מגן דוד - שוחרר היום (ראשון) למעצר בית.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו, ואת מעצר אחיו שנעצר יחד עמו, בחמישה ימים נוספים, אולם כאמור בית משפט השלום בירושלים לא קיבל את בקשת המשטרה, ושחרר אותו.

עלי נעצר ביום רביעי האחרון, כאמור בחשד לעבירות בסמים. הוא התלונן בימים האחרונים על אלימות קשה שהפעילו השוטרים נגדו, ועורך דינו טען כי על לחיו הוטבע סמל מגן דוד.

במשטרת ישראל דחו אתמול, מוצאי שבת, את הטענות וכינו אותן "פרסומים מגמתיים ומעוותיים". לדברי המשטרה הסימון על פניו של עלי אינו אלא סימון מנעל של שוטר.

"במהלך חיפוש על פי צו בבית החשוד במחנה הפליטים שעפט, נתפסו חומרים החשודים כסמים בכמות גדולה שלא לצריכה עצמית", מסרה המשטרה, "בשלב מסויים, החל החשוד להשתולל, תקף באלימות את השוטרים והתנגד למעצרו תוך שנדרשו מספר שוטרים על מנת להשלים את מעצרו שבוצע כחוק.

"בשל התנגדותו האלימה, נאלצו השוטרים להשתמש בכוח סביר על פי סמכות עד שהליך המעצר הושלם. על פניו של החשוד נראית חבלה שדומה למשולש ומקורו ככל הנראה בפריט לבוש של אחד השוטרים".

בהחלטתה היום לשחררו למעצר בית ציינה השופטת כי המעצר לווה באלימות קשה. עורך דינו אמר, לפי הדיווח בכאן חדשות: "ש סמל של מגן דוד שהוטבע על חיו- הדוברות של המשטרה הגיבה שזה מנעל של שוטר. האם יודעים מי השוטר והאם הנעל נתפסה?"

מנציג המשטרה נמסר כי "בכל העניין של חקירת מח"ש אינני מעורב בה, וכל הטענות לעניין תקיפת שוטר אמורות להתברר לא בשלב זה כשאנחנו בודקים חשד סביר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר