הותר לפרסום

נס בתל אביב: שני נערים מאום אל פאחם תכננו פיגוע ונתפסו | תיעוד מהמעצר

הותר לפרסום כי לפני מספר ימים נתפסו שני נערים ערבים מאום אל פאחם בתל אביב, כשברשותם סכין, עמה תכננו לבצע פיגוע בתל אביב | היום הוגשה הצהרת תובע כנגד השניים | תיעוד מהתפיסה (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הנערים מסתובבים בתל אביב (צילום: דוברות המשטרה)

חסדי שמיים: שני נערים מאום אל פאחם, נתפסו רגע לפני פיגוע דקירה, סמוך לתחנת רכבת סבידור בתל אביב.

לפני כעשרה ימים, שוטרי תחנת לב ת"א שעסקו בפעילות מבצעית מוגברת, הבחינו בשני נערים שהולכים בצורה מחשידה על רחוב דרך נמיר פינת פרשת דרכים בת"א.

בשל החשד ניגשו השוטרים לעבר החשודים והחלו לתשאל אותם לפשר מעשיהם באזור. במהלך הבדיקה בוצע חיפוש על שני החשודים, תושבי אום אל פאחם ונתפסו 2 סכינים על גופם של השניים שהועברו לחקירה.

תיעוד של החשודים ומעצרם (צילום: דוברות המשטרה)
הסכינים שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

חקירת האירוע הוטלה ע"י היחידה המרכזית של מחוז ת"א והשב"כ, שהחלו באיסוף ממצאים וחקירת שני החשודים. כאמור, מהחקירה עולה כי עפ"י החשד, שני החשודים תלמידי בי"ס בגיל 14, יצאו מביתם באום אל פאחם עם תיקי בי"ס בבוקר האירוע ועלו על אוטובוס לכיוון ת"א, כאשר כל אחד מהם מחזיק בתיק בי"ס סכין, במטרה לכאורה לבצע פיגוע דקירה נגד חיילים.

עוד עלה מהחקירה, כי השניים ירדו מהאוטובוס באזור דרך נמיר והלכו רגלית לקרבת מקום, הניחו את תיקי בי"ס בצד, עזבו את המקום ולאחר מכן חזרו לתיקים והתחמשו בסכינים שהוציאו מתוך התיקים, תוך שהם מסליקים את הסכינים על גופם. באותה עת, שוטרי תחנת לב ת"א שעסקו בפעילות מבצעית, הבחינו בחשודים וסיכלו את התכנון לביצוע פיגוע דקירה לכאורה.

רס"ר דוד קורייאט, סייר בתחנת משטרת לב ת"א על המקרה (צילום: דוברות המשטרה)

שני החשודים הועברו לחקירה ביחידת ימ"ר ת"א ובשיתוף השב"כ הוטל על החקירה צו איסור פרסום שהותר היום עם פרסום הצהרת התובע.

לאחר שמעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, הוגשה היום הצהרת תובע בחשד לניסיון רצח בנסיבות של טרור ובכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום חמור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר