בן גביר שיבח | צפו

הלוחם שנטרל את אחד המחבלים משחזר; "צמצמתי ויריתי בו"

מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון לאומי, הגיעו לזירת הפיגוע המחריד הבוקר ליד מעלה אדומים, שם שמעו את אחד השוטרים ששחזר את נטרול המחבל | "שמעתי צרורות של ירי והתחלתי לחתור למגע" | צפו בשחזור (חדשות משטרה)

בני סולומון | כיכר השבת |
השוטר עם המפכ"ל (צילום: דוברות המשטרה)

בפיגוע המחריד הבוקר (חמישי) סמוך למחסום א-זעיים, שליד מעלה אדומים, נרצח ישראלי אחד ועוד 11 נפצעו. שלושת המחבלים שהיו מעורבים בפיגוע נוטרלו.

אחד מהמנטרלים במקום, היה השוטר רס"מ כ', שתיאר בפני מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי ומפקד מחוז ש״י, ניצב עוזי לוי, את רגעי נטרול אחד המחבלים בזירה

"עליתי ממעלה אדומים", סיפר השוטר, "עם האופנוע, הייתי בדרך למטה הארצי, ושמעתי צרורות של יריות, התחלתי לצמצמם לכיוון המחבלים וראיתי את כולם בורחים, הגעתי למעלה עם כובע זיהוי, וראיתי מחבל שוכב".

השוטר מספר למםכ"ל על הנטרול (צילום: דוברות המשטרה)

עוד סיפר השוטר: "הוא חטף כדור ברגל וכדור בבטן, מעליו היה עוד מחבל שהחל לירות לעברי. צמצמתי לעבר היורה, עד שהגעתי אליו לטווח קרוב ונטרלתי אותו".

מפכ״ל המשטרה שיבח את רס״מ כ׳ וציין: ״אין לי ספק שבפעולתך הנחושה והמקצועית הצלת חיי אזרחים רבים״.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר שוחח עם השוטר שחיסל את אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע הבוקר סמוך למעלה אדומים.

השר בן גביר שיבח את השוטר על פעילותו המהירה, החתירה למגע, הקרב מול אחד המחבלים - וחיסלו המהיר.

השוטר עם השר בן גביר

השוטר תיאר לשר בן גביר מזיוותו את האירוע: ״ירדתי מהאופנוע, שמתי כובע זיהוי והתחלתי לחתור למגע. היה מחבל שניהל איתי לחימה, צמצמתי אליו - והסתיים האירוע. עשיתי סה״כ את המוטל עליי, כמו כל שוטרי משטרת ישראל, לא עשיתי שום דבר שונה. כל שוטר ב-DNA שלו, חותר למגע״.

השר בן גביר אמר לשוטר: ״בזכות אנשים כמוך, חיים של אנשים ניצלים. היו כאלו שהטיחו בי ביקורת שאני מחלק נשק לאזרחים, אני מחלק עוד ועוד - זה מציל חיים! כל פעם אנחנו רואים כמה בכל אירוע כזה שיש נשק לאזרחים, זה מציל חיים, ואני אמשיך לעשות את זה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר