ברבאט - בירת מרוקו

יו״ר הכנסת פתח את ביקורו במרוקו בבית הכנסת בו התפלל אביו

יו״ר הכנסת, אמיר אוחנה, פתח את ביקורו במרוקו בבית הכנסת בו התפלל אביו בילדותו בעיר רבאט - בירת מרוקו: "שורש זיקתנו כעם ובתוכו של משפחתי ושלי לארץ ישראל מצוי כאן בין דפי התפילה והפיוטים היחודיים" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות הכנסת)

יו״ר הכנסת, אמיר אוחנה, פתח היום (רביעי) את ביקורו במרוקו בהנחת תפילין ותפילה בבית הכנסת על שם רבי שלום זאווי זיע"א שברבאט - בו התפלל אביו בילדותו בעיר רבאט - בירת מרוקו: "שורש זיקתנו כעם ובתוכו של משפחתי ושלי לארץ ישראל מצוי כאן בין דפי התפילה והפיוטים היחודיים ,בכמיהה לציון; האמונה התמימה ניצחה ובזכותה עלו רבים מבני קהילת מרוקו המפוארת ארצה ובהם גם הוריי".

בדבריו הוסיף: "שורש זיקתנו כעם ובתוכו של משפחתי ושלי לארץ ישראל מצוי כאן בין דפי התפילה והפיוטים היחודיים, אמונה תמימה מנצחת".

אוחנה פגש במקום חברים מבני הקהילה היהודית והודה שהוא נרגש לפגוש אותם ומתרגש לבקר במקום: ״זוהי זכות גדולה עבורי להיות כאן היום ולשבת בכיסא בו ישב אבי האהוב ונשא את תפילותיו יומיום אל מול ארון הקודש הזה ובערגה אמיתית פילל להגיע למקום אחד ויחיד לארץ ישראל ולירושלים".

"אין ספק שאני מרגיש כאן בבית; החמימות, השפה, קבלת האורחים הלבבית, כולם מזכירים לי את בתי הכנסת שהיו אצלנו בבאר שבע. לדעתי, אם היה אפשר להעביר את בית הכנסת כמו שהוא על מתפלליו מחר לשכונה ה׳ בעיר, אף אחד לא היה שם לב והחיים בבית הכנסת על פיוטיו וניגוניו היו נמשכים כרגיל", הוסיף יו"ר הכנסת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר