סיפורי הילדים בכנסת

ברוכי סיפר במליאה: "אידיאולוגיה להשכיר" על איווט ליברמן

הטרנד החדש של הח"כים להיזכר בספורי ילדות נוסטלגיים נמשך, והפעם חבר הכנסת אליהו ברוכי מיהדות התורה שסיפר את "אידיאולוגיה להשכיר" על יושב ראש מפלגת "ישראל ביתנו" ליברמן | צפו (בכנסת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נאומו של ברוכי, היום (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

חבר הכנסת אליהו ברוכי מיהדות התורה נשא היום (שלישי) דברים במליאת הכנסת, במסגרת ציון יום לשוויון בנטל, ובצל נאומו של נתניהו אמש החליט לספר סיפור ילדות נוסטלגי, "אדיאולוגיה להשכיר", והפעם על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

"הבמה הזאת ביממה האחרונה, משמשת כבמה לסיפורי ילדות נוסטלגיים", פתח חבר הכנסת כפראפרזה לדבריו של ראש הממשלה אתמול בדוכן. "כשראיתי את הדיון המיוחד הזה, "שוויון בנטל", אותו יזם חבר הכנסת אביגדור ליברמן, נזכרתי בסיפור ילדות ישן נושן - "אידיאולוגיה להשכיר".

וכך סיפר ברוכי: "בעמק יפה, בין שדות וכרמים, עומדת מפלגה עם שישה חברים. ומי חבר במפלגה? ומה באמת! האידיאולוגיה של העומד בראשה? איש אינו יודע. בכל פעם מחליפים חברים. משנים מסרים. תקעו מסמר מעל הדלת, וקבעו שלט: "אידיאולוגיה להשכיר".

"והנה מצע בשבילכם ישראלים יקרים, פעם נגד שמאלנים, פעם נגד ערבים, פעם נגד מתנחלים ופעם נגד חרדים. בכל פעם, אומרים ב"ישראל ביתנו" 'הפעם זאת האידיאולוגיה שלנו'. ומיד לאחר הבחירות כשרוצים להקים ממשלה, באים מכל מפלגות השכנים, עומדים סביבה ומסבירים לה פנים. הנאים התנאים בעינייך? נאים. אם כן, שבי איתנו - ישראל ביתנו.

"לא. לא אשב. למה? 'השכנים אינם טובים בעיניי. אני רוצה את תיק הביטחון כדי לבצע חיסולים, ולחסל תוך 48 שעות את רב המרצחים'. הלכה הממשלה, ובאה ממשלה אחרת. נתנה לישראל ביתינו בדיוק את מה שהיא מבקשת".

ברוכי המשיך וסיפר: "הנאים התפקידים בעינייך. נאים. אם כן, שבי איתנו - ישראל ביתנו? לא. לא אשב. למה? להתמודד עם הטרור זה כבר לא מעניין. "רק לא ביבי". זה הזמן להתעדכן. הלכה הממשלה ובאה ממשלה אחרת, נתנה לישראל ביתינו בדיוק את מה שהיא מבקשת.

"הנאים התפקידים בעינייך? נאים. אם כן שבי איתנו ישראל ביתנו? לא. לא אשב. למה? החרדים אינם שותפים בשבילי. אני רוצה מריצה - כדי להשליך את כולם! לפח האשפה. הלכה הממשלה ובאה ממשלה עם ערבים. נתנה לישראל ביתינו "ממשלה ללא חרדים"!

"הנאים התפקידים בעינייך? נאים. אם כן תואילי, לטפל ביוקר המחייה כשאת שולטת גם בוועדת הכספים וגם בקופת המדינה? לא. לא אטפל. למה? כי לפעול איני יודעת. רק לשתות קפה ולהציע למורי הדרך המסכנים, למצוא פרנסה ממקורות זרים. התקיימו שוב בחירות, וישראל ביתינו נותרה ללא חברים.

"בשמאל הפנו לה עורף. והחברים לשעבר בימין, הצליחו להשיג רוב של 64 ולהקים ממשלה בלי תחנונים. ולישראל ביתנו שרק לפני שנה ישבה בממשלה עם הערבים ולא דיברה על חי"ר ולא על סדיר, מקיימת היום דיון מיוחד ומנסה שוב: אידיאולוגיה להשכיר".

צפו בנאום המלא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר