ריבית על יתרת העובר ושב

ינון אזולאי דחה את החוק לחייב ריבית על העו"ש, דוד ביטן תוקף | צפו

ח"כ ינון אזולאי מש"ס הודיע כי החליט לדחות לבנתיים את העלאת הצעת החוק שתחייב את הבנקים לשלם ריבית על יתרת העו"ש | ח"כ דוד ביטן מ'הליכוד' מתח ביקורת על ההחלטה (פוליטי)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חברי הכנסת ינון אזולאי ודוד ביטן (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

חבר-הכנסת ינון אזולאי מש"ס הודיע כי ממתין עם העלאת הצעת החוק שתחייב את הבנקים לשלם ריבית על יתרת העו"ש. בתגובה, תקף ח"כ דוד ביטן מ'הליכוד' את ההחלטה ואמר כי "בסוף לא נעשה שום דבר לטובת הציבור".

מלשכתו של ח"כ אזולאי נמסר כי "לאחר התייעצות עם יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי, ראש הממשלה, ויו"ר הקואליציה אופיר כץ, החליט חבר הכנסת ינון אזולאי להמתין עם העלאת הצעת החוק שתחייב את הבנקים לשלם ריבית על יתרת העו"ש, זאת עד לשבוע הבא, המועד בו הבנקים נדרשים להחזיר תשובה לגבי בקשתו של נגיד בנק ישראל".

עוד נמסר כי "נמשיך להאבק למען הורדת יוקר המחייה, ושיפור מצבם הכלכלי של אזרחי ישראל".

ח"כ דוד ביטן תוקף את ההחלטה (צילום: דוברות הכנסת)

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ דוד ביטן, מתח ביקורת על ההחלטה שלא להביא את הצעת החוק היום להצבעה בקריאה טרומית, ואמר כי "הצעת החוק נחסמה בלחץ הנגיד והבנקים, ואם זה המצב – כשעושים משהו לטובת האזרחים אז זה נעצר בגלל לחץ של הנגיד והממשלה מתנגדת להביא את זה להצבעה – אז בסוף לא נעשה שום דבר לטובת הציבור".

לדברי ביטן, "היה צריך להעביר את ההצעה בקריאה טרומית ורק אחרי זה לנהל מו"מ עם הבנקים והנגיד. אני מוחה על זה וקורא לראש הממשלה וגם לח"כ דרעי לשנות את ההחלטה ולאפשר הצבעה".

ביום ראשון השבוע, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שתחייב את הבנקים לשלם ללקוחות ריבית על יתרות הזכות בעובר ושב.

הצעת החוק ביקשה לקבוע כי נגיד בנק ישראל יקבע את שיעור הריבית לאחר התייעצות עם הוועדה המייעצת ובאישור שר האוצר.

פרופסור אמיר ירון, נגיד בנק ישראל, נפגש בשבוע שעבר עם ראשי הבנקים ותבע מהם להעלות את שיעור הריבית שהם משלמים על פקדונות. הם נשלחו לבדוק זאת והתבקשו למסור את תשובתם.

אתמול, שיגר נגיד בנק ישראל, מכתב חריף לראש הממשלה, נגד הצעת החוק, בו הוא כתב כי "המהלך הוא פגיעה חמורה מאוד בעצמאות בנק ישראל ופגיעה ביכולתו לנהל את המדיניות המוניטרית, שכן לשר האוצר סמכות להשפיע בפועל על הריבית במשק ולהתערב באופן בוטה בניהול המדיניות המוניטרית והאפקטיבית שלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר