כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
למרות ההכחשות

בכירים בליכוד: הממשלה תפעל להדחת היועמ"שית גלי בהרב מיארה

אחרי שההצעה לצמצום עילת הסבירות תעבור במסגרת הרפורמה המשפטית, כך לפי גורמים בליכוד, תפעל הממשלה לפיטוריה של היועצת המשפטית גלי בהרב מיארה | אתמול נתניהו הכחיש פומבית את הרעיון אולם לפי דיווחים התבטא כי אינו שולל זאת (פוליטי)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
גלי בהרב מיארה (צילום: onatan Sindel/Flash90)

בכירים במפלגת השלטון הליכוד אומרים כי הממשלה תפעל להדחתה של היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה. כך לפי הדיווח הבוקר (שני) בעיתון ידיעות אחרונות.

לדברי הבכירים, המהלך להדחתה של היועמ"שית יבוצע אחרי שההצעה לצמצום עילת הסבירות במסגרת הרפורמה המשפטית תעבור. היום, כזכור, צפויה ההצעה לעלות להצבעה במליאת הכנסת בקריאה ראשונה.

אתמול בליכוד הבהירו כי "בניגוד לדיווחים, ראש הממשלה נתניהו שלל את פיטורי היועמ״שית במהלך ישיבת הממשלה וביקש מהשרים להימנע מלדון בנושא".

לפי הדיווחים, שר המשפטים יריב לוין קרא אתמול בישיבת הממשלה לפיטוריה של היועצת המשפטית לממשלה בטענה כי "יועצת שאינה מסוגלת לעבוד עם הממשלה צריכה להתפטר".

גם השר במשרד המשפטים דודי אמסלם וגם שרת התחבורה מירי רגב הצטרפו לדרישתו של לוין לפטר את היועמ"שית. נתניהו, לפי הדיווח בדאן 11, השתיק את השרה רגב בדיון.

כתב 'כאן 11' מיכאל שמש, חשף אמש כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסכים בשיחות סגורות עם השרים וטען כי "אינו שולל" את פיטורי היועמ"שית שמונתה על ידי יריבו הפוליטי שר המשפטים לשעבר גדעון סער, אולם בליכוד מיהרו להכחיש את הידיעה: "הנושא לא על הפרק".

בחדשות 12 הביאו הקלטות מהדיון שהתקיים מוקדם יותר היום שם נשמע השר לוין מתעמת עם היועמ"שית: "כמעט ורצתי לראש הממשלה להגיד: תשמע, חייבים לבטל את הדיון, איך ייתכן כדבר הזה? אבל אז נזכרתי פתאום במה שגברתי עשתה בנושא עד היום".

"אני נזכרתי" הוסיף לוין לתקוף, "שבמשך חודשים ארוכים גברתי מונעת, תוך ניצול לרעה של הסמכות שלה, את הגשת התזכיר של הצעות החוק שנוגעות לרפורמה ואיננה מאפשרת, לא לי ולא לממשלה, להביא הצעת חוק בפני הכנסת, רק משום שדעתה שונה או כי זה לא מוצא חן בעיניה. אני נזכר שגברתי נשאה נאום תקיף כנגד המדיניות הזאת של הממשלה וכנגד הרפורמה המשפטית... אני שואל את גברתי, האם זה לא מעורר קושי רב?".

בהרב-מיארה הגיבה וטענה כי דווקא כן מילאה את מבוקשו של השר: "אני אומר לאדוני כך: חוות הדעת הן חוות דעת מקצועיות, שהוגשו אחרי עבודה מקצועית ארוכה, כולל משפט השוואתי... והוגשו לשר לפי בקשתו במסגרת לוח הזמנים".

שר המשפטים לוין לא קיבל את התירוץ והגיב: "אני לא ביקשתי שום חוות דעת, אני ביקשתי תזכיר, ואת יודעת את זה היטב. ואת גם התחייבת להביא תזכיר... ואני אומר ליועצת: אני חושב שאת אמונה על אכיפת החוק, ומאחר שאת בעצם נמצאת בצד שבו המוחים כנגד מדיניות הממשלה, הם אלו שזועקים וקוראים קריאות לחזק אותך ואת מעמדך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר