כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שרים תוקפים

בכיר בממשלה נגד היועמ"שית: "הופכת אזרחים לבני ערובה"

אחרי שהכשירה הפגנות בנתב"ג, בכיר בממשלה תוקף את היועצת המשפטית לממשלה: "פגיעה בלתי מתקבלת על הדעת" | רגב תקפה: "אני אשנה את החוק" | השר בן גביר: "תפסיקי לתקוע מקלות" (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
בהרב מיארה (צילום: Miriam Alster/Flash90)

גורם בכיר בממשלה תקף היום (שלישי) את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, לאחר שזו פרסמה חוות דעת שהכשירה את ההפגנות בנתב"ג, כל עוד שאינן "פוגעות קשות בציבור".

לדברי הבכיר, "חוות הדעת של הייעוץ המשפטי מכשירה את הפיכתם של אזרחי ישראל לבני ערובה של מיעוט קיצוני.

"היא קובעת סטנדרט חדש לפיו הפגנות לתמיכה בעמדתה האישית גוברות על חופש התנועה מהארץ ואליה, תוך פגיעה בלתי מתקבלת על הדעת במאות אלפי משפחות ששילמו במיטב כספן עבור חופשה שחיכו לה זמן רב".

גם השרה מירי רגב תקפה את היועמ"שית ומסרה: "אני אשנה את החוק. נתב״ג אינו קניון ולא מרחב ציבורי. נתבג הוא נכס לאומי אסטרטגי, אשר מחייב התנהלות רגישה ומורכבת אל מול אתגרי התעופה השוטפים ואתגרי התעופה במצבי חירום.

"ציפיתי מהיועמ״שית לאפשר את ההתנהלות התקינה של המתקן ולא לתת יד לפורעי החוק, אשר התנהלותם יכולה להביא עד לסיכון חיי אדם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר היום: "בשבועות האחרונים אנשי המחאה איימו שהם ישתקו את מדינת ישראל, שהם יעלו שלב נוסף בהפרת החוק.

"ואכן, היום הם חצו את כל הגבולות והקווים האדומים. למנוע מאמבולנסים לעבור ולהגיע ליעדם - זה סיכון חיים של אנשים בנתיב תחבורה. אני דורש מהיועצת המשפטית לממשלה: תפסיקי לתקוע מקלות בפעולות האכיפה של המשטרה! תפסיקי לתת גב לאותם פורעים! תתחילי לאכוף את החוק".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר