כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"סכנת חיים"

הדרישה של רגב מהיועמ"שית: "איסרי על מפגינים לחסום את הרכבת"

במכתב בו פירטה בפני היועמ"שית את הנהלים הקבועים בחוק ואוסרים על הפגנות בתחנות הרכבת, ביקשה שרת התחבורה רגב מהיועמ"שית לאסור על המפגינים להפגין בתחנות הרכבת: "מתפרעים ומסכנים חיים" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הפגנות נגד רפורמת המשפט (צילום: תומר נויברג/Flash90)

שרת התחבורה מירי רגב שיגרה היום (שני) מכתב ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, בו היא מבקשת ממנה לקיים את הנהלים הקבועים בחוק ולמנוע ממתפרעים לחסום את רכבת ישראל במסגרת יום השיבוש עליו הכריזו יוזמי המחאות.

במכתבה, מציינת השרה כי "חלק ניכר מהרציפים בתחנות הרכבת הם צרים, והם כמובן סמוכים למסילות שעליהן נעות רכבות במהירות גבוהה. אני מבקשת להתריע על כך שקיים חשש ממשי לכך שמחאה במקום, אם תתאפשר, עלולה לגרור לא רק פגיעה חמורה בציבור הנוסעים אלא גם סכנה ממשית לבטיחותם ולשלומם".

רגב הוסיפה וטענה כי גם הנהלים הקבועים בחוק קובעים כך: "בפקודת מסילות הברזל נקבעו איסורים פליליים מפורשים בעניין ההתנהגות ברכבת, ובכלל זה עבירה פלילית על נעילת דלת של תא רכבת, או מניעת פתיחתה, ועל הפרעה לפקיד רכבת או עיכובו במזיד. בנוסף נקבע איסור על כניסה למסילה במזיד ללא אישור".

לטענת רגב, התקנות מציינות במפורש איסור להטריד את שלוות משתמשי הרכבת: "איסורים פליליים נוספים נקבעו בתקנות, ובכללם האיסור על הפרעה למבקשים להיכנס לרכבת או לצאת ממנה ואיסור על הפרעה לפקיד רכבת או לאיש ביטחון בביצוע תפקידם, וכן איסור על הקמת רעש בלתי סביר שיש בו כדי להפריע לאחרים בתחנה, ברציף או ברכבת, או התנהגות באופן המטריד אחרים או הגוזל את מנוחתם".

היא הוסיפה וציינה במכתבה כי המתפרעים מסכנים את שלומם של האזרחים: "גם נהלי רכבת ישראל אוסרים קיום הפגנה במקום. אני מבקשת להפנות את תשומת לבך לעניין חשוב זה, כך שלצד פעילות גורמי האכיפה הפועלים לאפשר קיום מחאה במסגרת המותר כדין, תפעלי במסגרת סמכותך ואחריותך למניעת פגיעה קשה בסדר הציבורי, וחלילה בשלומם של הנוסעים ברכבת, בשל פעילות שלא כדין בתחומי הרכבת".

לאחר ששיגרה את המכתב ליועמ"שית, התבטאה השרה בציניות מרירה וטענה כי איננה מאמינה שהיועמ"שית אכן תקיים את בקשתה: "מעניין אותי לדעת מה יהיה התירוץ החדש של היועמ"שית להפרת החוק הברור והחד משמעי".

רגב הוסיפה ותהתה "איך היא מתכוונת להצדיק עמידה וסיכון חיי אדם על מסילות הרכבת, חסימת רציפים וכרגיל שיבוש שגרת האזרחים". ובאווירה חסרת אופטימיות זו סיימה השרה: "נמתין למחר, אולי נופתע".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר