בחירת רבני ערים

רוטמן משנה את הצעת החוק של ש"ס - לטובת מינוי רבנים ספרדים מהציונות הדתית

לבקשת רבני הציונות הדתית: ח"כ שמחה רוטמן מניח נוסח חדש להצעת חוק בחירת רבני ערים ומצמצם את כוחה של ש"ס בהליך הבחירה; הצעת החוק המעודכנת תסייע במינוי רבנים ספרדים בני הציונות הדתית, תוך הקטנת הכח של המפלגה החרדית (פוליטי)

רוטמן בוועדה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בשבועות האחרונים מקודמת בועדת חוקה הצעת חוק שמטרתה להסדיר לראשונה את שיטת מינוי רבני הערים והשכונות בישראל, הצעת חוק המקודמת על ידי מפלגת ש"ס.

מאחורי הקלעים במקביל לדיונים בועדת החוקה התקיימו דיונים רבים בין בין זקני רבני הציונות הדתית לבין נציגי המפלגה, ורוטמן החליט להניח נוסח מעודכן הכולל מספר שינויים שמטרתם הקטנת כוחם של נציגי ש״ס בגוף הבוחר את רבני העיר.

על פי הנוסח המעודכן: מועצת הרבנות הראשית תבחר מספר נציגים לגוף הבוחר, בשונה מהצעת החוק המקורית שביקשה שכל חברי המועצת יהיו חברים בה.

בנוסף, הטמיע רוטמן בתוך החוק הצעת חוק שאותה הגיש יו״ר מפלגתו השר בצלאל סמוטריץ’ בעת שהיה חבר כנסת. הצעת החוק של סמוטריץ׳ מנגנון מינוי אוטומטי לבחירת רב עיר, מה שמונע את היכולת לעצור את מינוי הרבנים באופן מלאכותי.

בנוסף, הצעת החוק המעודכנת מבטיחה הגדלה של ייצוג נשים בגוף הבוחר.

כך, מבקש רוטמן לקדם מינוי של רבנים ספרדים מהציונות הדתית, על ידי הקטנת הכוח של רבנים המזוהים עם ש"ס בוועדה.

רוטמן מסר: "אני עושה ימים כלילות למען הידברות ושיח עם כל חלקי הציבור בעניין החוק לבחירת רבני ערים. אנו חותרים להגיע להסכמות רחבות ככל הניתן. זכיתי גם בתוך הלחץ של הימים האחרונים להפגש ולדבר עם רבני הציונות הדתית ולגרום לכך שהצעת החוק תביא לחיזוק החיבור בין הרבנים לכלל הציבור בישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר