הפשע במגזר הערבי

ח"כ טלי גוטליב מאשימה: "דם הנרצחים על ידיה של היועצת הגברת גלי בהרב-מיארה"

ח"כ טלי גוטליב תוקפת את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, ומאשימה כי דם הנרצחים בחברה הערבית על ידיה: "כך זה כשיש סמכות עם אפס אחריות" | קודם לכן דרש השר לביטחון לאומי בן גביר התערבות מלאה של השב"כ בחקירות והרחבת המעצרים המנהליים בקרב המגזר הערבי (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
טלי גוטליב (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

חברת 'הליכוד', ח"כ טלי גוטליב, מאשימה את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, בפשע המשתולל במגזר הערבי שהוביל ללמעלה ממאה וחמישים נרצחים מאז תחילת השנה.

לדברי גוטליב: "דם הנרצחים על ידיה של הגברת מיארה! כך זה כשיש סמכות עם אפס אחריות".

גוטליב טענה כי: "המשטרה ביקשה ממיארה לפני מספר חודשים צווי מעצר מנהליים לשישה יעדים סופר מסוכנים! מיארה סירבה! מאז חמישה מהם היו מעורבים במעשי רצח ונסיונות רצח".

"טוב", הוסיפה הח"כית לסיום: "העיקר שהגברת מיארה מצאה זמן למה שחשוב באמת וזה להפריע לממשלה למשול".

כזכור, הבוקר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פרסם פוסט מיוחד בו הוא מתייחס בהרחבה לשורת החיסולים שלא נגמרת במגזר הערבי, והציג את עמדתו לפתרון הנושא.

"אחרי כמה יממות קשות של חיסולים והתנקשויות בין כנופיות עבריינים במגזר הערבי", כותב בן גביר בפתח דבריו, "צריך להדגיש את מה שעליו התרעתי מהחודשים הראשונים שלי בתפקיד: במגזר הערבי פועלים ארגוני פשע ענקיים שמחזיקים מיליציות חמושות, עם אלפי חיילים שעובדים תחתם, היררכיה פיקודית, ובשנתיים האחרונות מאות אלפי כלי נשק במגזר, מיליוני כדורים, מטעני חבלה, מטולי רימונים, ציוד צבאי רב, ותקציב אדיר".

לדבריו, "אלו ארגוני טרור לכל דבר, שכרגע אמנם מפנים את החיסולים פנימה כלפי המגזר הערבי והכנופיות היריבות, אבל לפי האזהרות שאני מקבל - במצב של עימות רחב, המיליציות הללו יפנו את האש כנגד מדינת ישראל".

בן גביר מאשים כי "המציאות הזו היא תוצאה של הזנחה במשך שנים רבות, והתעלמות מאותות האזהרה. זוהי סכנה קיומית למדינת ישראל המדירה שינה מעיננו. החיסולים כעת הם רק פרומו למה שעתיד להתרחש חלילה אם לא נטפל בזה במלוא הנחישות והכלים".

"מאז שנכנסתי לתפקידי, הנחיתי על מיקוד המשטרה במאבק בארגונים הללו", הוא מספר, "הפכתי את העולם כדי להביא משאבים למשטרה, להביא אלפי תקני שוטרים שחסרים, ולהקים את המשמר הלאומי. ואכן, הבאנו הישגים חסרי תקדים בתקציב, בשבועות האחרונים הכסף הגיע, המשכורות הועלו, נעצרה מגמת ההתפטרויות במשטרה, ואנחנו בתהליך גיוס מדהים. ישנם הישגים רבים של המשטרה, יותר סיכולים, יותר תפיסות נשק, אולם האמת חייבת להיאמר: משטרת ישראל, בפרט בכוחה המצומצם כיום, חייבת לקבל כלים נוספים וסמכויות נוספות".

בן גביר קורא להכניס את השב"כ לחקירות הרצח ואומר כי "כפי שאמרתי לפני מספר חודשים, עד שנצליח לאייש את השורות ולהקים את המשמר הלאומי חייבים להכניס את שירות הביטחון הכללי לכל חקירות הרצח מדובר באיום בטחוני בקנה מידה לאומי, וצעדים כמו תקציב לגיוס אלפי שוטרים חדשים, הקמת משמר לאומי שנועד לטפל באיום הזה ספציפית, לצד חקיקה שתעניק כלים נוספים הם צעדים חשובים שיכולים לשנות המשוואה בטווח הארוך, אך כל אלו הם צעדים צופי פני עתיד - כאשר יושלמו גיוסים והכשרות של אלפי שוטרים חדשים ויוקם המשמר הלאומי. עד אז, מדובר באיום יומיומי של מיליציות חמושות הפועלת ללא מורא בתוככי מדינת ישראל, וזהו מצב חירום שמחייב הפעלת כל הכלים, בראשם התערבות מלאה של שירות הביטחון הכללי במלחמה בארגוני הפשיעה הגדולים, יחד עם מעצרים מינהליים לראשי הארגונים הללו.

"רק לפני מספר חודשים הגישה המשטרה רשימה של שישה יעדים עליה ביקשנו מעצרים מנהליים - לצערנו בקשתנו נדחתה על ידי היועצת המשפטית לממשלה, ומאז חמישה מתוך השישה (!) היו מעורבים וחשודים ברצח...

"אני מעלה את הדרישה הזו בפורומים הרלוונטיים מהשבועות הראשונים לכניסתי לתפקיד, כאשר נחשפתי לתמונת המצב החמורה. אין לי ספק גם, כי לא יהיה מנוס מכך בסופו של דבר - למרות ההתנגדויות הנוכחיות לדרישתי. אני רק מקווה שבקשותיי אלו ייענו מוקדם, ולא יהיה צורך בעוד דם שיישפך כדי שיבינו שאין מוצא מלבד הדרכים שהצעתי. אני קורא לכל הגורמים הרלוונטיים, לקחת אחריות נוכח האיום הניצב בפנינו, ולהורות לשב"כ להיכנס באופן מלא לפעולה נגד מיליציות הפשע, לצד פתרון משפטי למעצרים המינהליים למפקדי המיליציות.

"יש פה בלון שניפחו במשך 30 שנה, שאם רק נשקיע תקציבים ברשויות הערביות בלי לטפל בעומק הפשיעה ובלי לחזק את המשטרה הכל יהיה בסדר, ועכשיו הבלון מתפוצץ. והוא לא סתם מתפוצץ לנו בפנים, הוא מתפוצץ בדיוק ברקע המלחמות בין הכנופיות מי יקבל את אותם תקציבי ענק שמושקעים בחברה הערבית. הארגונים הללו רוצחים אחד את השני בשביל להשתלט על תקציבי מדינה, ומרבית הכסף לא מגיע לרווחת אזרחי ישראל הערבים, אלא לארגוני הפשיעה בחברה הערבית ומתדלק את המשך המאבקים והרציחות. כל עצימת עיניים כעת ודחיית ההחלטה, משמעה סיכון מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר