"לא מייצגת את השרים"

הדרישה נגד גלי בהרב מיארה: "לתת לשרים לייצג את עמדתם כראוי ללא רעשי רקע"

השרים דודי אמסלם ושלמה קרעי ביקשו למחוק את היועמ"שית כמשיבה לעתירה בגין הדחת וקנין מתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, וזאת לאור העובדה כי היא פועלת נגד עמדתם | סמוטריץ': "הגיע העת שתפסיקו להתייחס לנבחרי הציבור כאל כאלה שצריך לשמור על איזה סף מדומיין מפניה" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Shir Torem/Flash90)

השר לשיתוף פעולה אזורי דודי אמסלם ושר התקשורת שלמה קרעי ביקשו אתמול (חמישי) מבג"ץ לקבוע שהיועצת המשפטית לממשלה לא תיטול חלק בדיון בעתירה נגדם. מדובר בעתירה שהגיש שמישאל וקנין בגין הדחתו מתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל.

לפי הדיווח של אמוץ שפירא ב'כאן חדשות', השרים טוענים כי בית המשפט כלל לא זקוק לעמדה של מי שאינו צד למחלוקת - ולכן יש למחוק מהדיון את היועצת המשפטית לממשלה. זאת בתגובה לבקשת היועמש"ית גלי בהר-מיהארה, לזמן נוסף בכדי למסור את תגובתה לקראת הדיון בשבוע הבא.

בתגובה שנמסרה מטעם השר קרעי נכתב: "לאור העובדה כי היועמ״שית לא מייצגת את השרים קרעי, אמסלם וסמוטריץ׳, ולאור זאת שאיננה מוכנה לעמוד בלוח הזמנים שקצב בית המשפט הנכבד, למרות שהודיעה לשרים כבר לפני למעלה משבועיים כי גיבשה את עמדתה כנגדם, נראה כי רצוי לתת לשרים לייצג את עמדתם כראוי ללא רעשי רקע של מי שאינו נוגע בדבר".

המכתב שנשלח על ידי עוה״ד המייצגים את השרים, מצטרף למכתב ששלח שר האוצר סמוטריץ׳ אתמול ליועצת המשפטית לממשלה, בו התנגד לעמדתה וביקש להצטרף לעמדת השרים קרעי ואמסלם, וטען כי הדחת יו״ר הדואר היא לגיטימית ועניינית. זאת בעוד שלפני כשבועיים הודיעה בהרב מיארה לשרים אמסלם וקרעי כי באופן חריג אשרה להם ייצוג פרטי.

השר סמוטריץ' כתב לה אתמול: "ככל שהנך מתקשה לתמוך ולייצג עמדה זו, אבקש להצטרף לייצוג העצמי של השרים קרעי ואמסלם. אני מבין את רצונך להישאר רלוונטית להליך להתייצב בבית המשפט נגד עמדתם של השרים הרלוונטיים. מבין אך בשום אופן לא מסכים, בטח לא על הגב שלי. הפרקטיקה הזו ולפיה היועץ המשפטי לממשלה יכול להתייצב בהליך משפטי נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג כשלא ברור את מה ואת מי הוא מייצג בהליך היא פרקטיקה מופרכת ואין אח וריע בעולם. הדבר נכון שבעתיים שעה שאף את מודה כי אין בעניין פסיקה קיימת ומחייבת וכי העניין מעורר שאלות משפטיות חשובות. במצב כזה ברי כי העמדה שאותה את ואנשייך אמורים להציג בפני בית המשפט צריכה להיות עמדתם של השרים הרלוונטיים ובמאמץ לשכנע את בית המשפט כי זו העמדה הנכונה ויש לקבלה".

"לא למותר לציין כי אני מסתייג מכל וכול מהרמוז בסעיף 3 למכתבו האמור של עו"ד לימון באשר לכוונתך לטעון בבית המשפט כי עמדתם של "גורמי מקצוע עצמאיים שיש בתפקידם גם מימד של שמירת סף" גוברת על עמדתם ושיקול דעתם של השרים האחראיים והמוסמכים על פי חוק. יש לי הערכה רבה למנהלת רשות החברות ואני משוכנע שאף היא פועלת בעניין אך ורק משיקולים ענייניים ומקצועיים לפי מיטב שיקול דעתה, ואולם כאשר מתגלה מחלוקת מקצועית לגיטימית בין דרג מקצועי לדרג הנבחר, שכאמור נושא באחריות לתוצאות החלטותיו, לא יכולה להיות שאלה באשר להחלטתו של מי גוברת. כך גם באשר להמצאה החדשה של "תפקיד שיש בו מימד של שמירת סף". הגיע העת שתפסיקו להתייחס לנבחרי הציבור כאל כאלה שצריך לשמור על איזה סף מדומיין מפניהם. נבחרי הציבור פועלים לטובת הציבור ששלח אותם לשם כך ומייצגים את האינטרסים של הציבור והם עתידים ליתן את הדין בפניו על האופן שבו הם עושים זאת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר