כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מעבר לקו הירוק

התפקיד החדש של הח"כית הערבייה לשעבר במשרד של ש"ס

היא פרשה מקואליציית בנט לפיד, בצעד שסימל את נפילתה, בשל תקנות יהודה ושומרון. כעת מונתה ג׳ידא רינאווי זועבי ליועצת על תקן שנמצא מעבר לקו הירוק (פוליטי)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
זועבי (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ג׳ידא רינאווי זועבי, מי שבעבר כיהנה כחברת כנסת ממרצ, ופרשה מקואליציית בנט לפיד בצעד ששהפיל את ממשלתם, מטעמי התנגדות לתקנות יהודה ושומרון, קיבלה תפקיד חדש.

לפי הדיווח הערב (שני) של העיתונאי עמית סגל בחדשות 12, זועבי מונתה ליועצת משרד הפנים לענייני אזוריות על תקן שנמצא במעלה אדומים - העיר שמעבר לקו הירוק.

באתר 'וואלה' דווח כבר בזמן אמת, בתקופת פרישתה של זועבי ממשלת בנט לפיד, בידי העיתונאים טל שלו ויקי אדמקר, כי ש״ס ודרעי ידעו על פרישתה לפני ההצבעה.

כעת התפקיד שקיבלה זועבי הוא במשרד הפנים של ש"ס. האם מדובר בצירוף מקרים קוסמי, או סתם עזרה לזולת?

זועבי הכריזה על פרישתה ממשלת בנט לפיד בחודש אייר בשנת תשפ"ב. היא הכריזה על כך אחרי חברת הכנסת עידית סילמן מימינה - בצעד שסימל כאמור את הפלת הממשלה.

בהודעה ששלחה לראש הממשלה דאז בנט ולרה"מ החליפי לפיד, כתבה זועבי "לצערי הרב בחודשים האחרונים ומתוך שיקולים צרים של פוליטיקה, ראשי הקואליציה העדיפו לשמר ולחזק את הצד הימני שבה".

לדבריה אז: "החודש האחרון, חודש רמאדן היה קשה מנשוא. המראות שהגיעו מהר הבית של שוטרים אלימים מול קהל מתפללים, הלווייתה של העיתונאית שירין אבו אעקלה; הביאו אותי למסקנה אישית אחת. לא עוד".

עוד כתבה: "אינני יכולה להמשיך ולתמוך בקיומה של קואליציה שמתנכלת במורה זו כלפי החברה שבאתי ממנה".

כעת, כאמור, תכהן בתפקיד על תקן שנמצא במעלה אדומים. מעבר לקו הירוק.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר