כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הכזב והסערה

בלי התנצלות: הרשות הפלסטינית מחקה את הכחשת הטבח

אחרי שעורר סערה גדולה, מכתב ההתכחשות הכוזב של הרשות הפלסטינית, ולפיו ישראלים נהרגו במסיבת הטבע בנובה כתוצאה ממסוקי צה"ל נמחק מהרשתות הרשמות (מדיני)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
מכחיש שואה וטבח בחליפה. אבו מאזן (צילום: פלאש 90)

הרשות הפלסטינית הסירה מהרשתות הרשמיות שלה את הפרסום הכוזב שבו הכחישו מעשי טבח של חמאס בעוטף עזה בבוקר שמחת תורה, וטענו כי ישראלים נהגו מאז צה"ל במסיבת הטבע בנובה.

מלבד הורדת הפרסום, ברשות הפלסטינית לא הגיבו רשמית להורדת הפרסום אולם דובר המל"ל של ארצות הברית טען כי הרשות הפלסטינית הבהירה שזו לא עמדתם הרשמית.

ראש הממשלה נתניהו תקף אתמול את הרשות הפלסטינית בקבות הפרסום ואמר כי לא יתכן להביא לרשות כזו לנהל את חמאס ביום שאחאי המלחמה. ״משרד החוץ הפלסטיני פרסם היום הודעה מזעזעת - הוא הכחיש שהחמאס הוא זה שביצע את הטבח הנורא במסיבה ברעים, וטפל את זה על ישראל", מסר נתניהו.

לדבריו, "לא די שכבר 44 ימים אבו מאזן מסרב לגנות את הטבח הנורא, כעת אנשיו מכחישים את הטבח הזה והופכים את היוצרות על ישראל. מכחיש השואה אבו מאזן מכחיש כעת גם את הטבח של חמאס-דאעש".

ראש הממשלה הוסיף: "אני רוצה להיות ברור - ביום שאחרי שנחסל את החמאס, לא נאפשר שמי שינהל את הממשל האזרחי בעזה יכחיש טרור, יתמוך בטרור, ישלם לטרור ויחנך את ילדיו לטרור ולחיסולה של מדינת ישראל. את זה לא נאפשר״.

צפו בדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כנגד יו"ר הרשות אבו מאזן (צילום: לע"מ)

במסמך רשמי שפרסמה אתמול באמצעות משרד החוץ שלה, כתבו ברשות הפלסטינית: "החקירה המוקדמת של משטרת ישראל חושפת את השווא של חומרי התקשורת שהכיבוש מפברק כדי להצדיק את תוקפנותו נגד רצועת עזה".

"על פי התקשורת העברית, החקירה הראשונית של משטרת ישראל הוכיחה כי מסוקים ישראלים הפציצו ב-7 באוקטובר אזרחים ישראלים שהשתתפו בפסטיבל הטבע, מה שאומר שמטוסי קרב ישראלים גרמו להרס רב באזור ובחלק מההתנחלויות לאחר כך".

בהמשך קורא אבו מאזן באמצעות משרד החוץ להטיל ספק ב"דיווחים הישראליים באשר להרס וההרג שאירעו באותו אזור, במיוחד בכל הנוגע לתמונות וסרטונים המשקפים את ההרס והשריפות שפרצו בבתים רבים כתוצאה של זה. המשרד קורא לכל כלי התקשורת, פקידי האו"ם ומנהיגי המדינות לעקוב אחר נושא זה", מסכם המכתב.

המכתב המקומם (הרשות הפלסטינית )

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר