כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
טור דעה חריף

הצבעת בן גביר? עכשיו תאכל את הטירוף // הרב דב פוברסקי

בבוא הזמן כשנגיע לקלפי, נזכור היטב כולנו ובטח מי מאיתנו שמזדהה פוליטית עם האג'נדה של 'עוצמה יהודית',  נזכור שמדובר באנשים חסרי ערכים ורגישות אנושית מינימלית | הרב דב פוברסקי בטור דעה על חוק עונש מוות למחבלים (דעות)

הרב דב פוברסקי | כיכר השבת |
הרב דב פוברסקי (צילום: קובי ישעיהו)

הצבעת לבן גביר? עכשיו תבין שהוא לא שווה את הנייר שעליו מודפסות האותיות של מפלגתו.

בכנסת קיימו מוקדם יותר היום (שני) דיון בנושא עונש מוות למחבלים, הדיון התקיים בוועדה לביטחון לאומי, נציג משפחות החטופים פנה בתחילה באופן דיסקרטי, ולא באמצעות התקשורת ולא לפני התקשורת, בבקשה ובתחנונים, אנא אל תקיימו את הדיון עכשיו, אנו בעיצומו של מו"מ לשחרור החטופים.

ורק כשאלה מעוצמה יהודית לא נענו, שלא לומר זילזלו מול הפנייה שכולה חרדה ופחד מהשלכות של דיון שכזה – הם חשפו את הסיפור בתקשורת, בתקווה שכך הם יוכלו למזער נזקים.

כל בר בי רב דחד יומא, יודע, שבין המו"מ למציאות ת"ק פרסה, וכל גחמה ובטח אירוע בסדר גודל שכזה, בדמות דיון של 'עונש מוות למחבלים' יכול ועלול לשבש את המו"מ. ולכל הפחות לתת לצד השני תירוץ או סיבה שלא לשחרר את החטופים, ובמקרה הגרוע אף יותר מכך...ה' ישמור.

מי  בכלל יכול לעמוד מול משפחות החטופים, מול כאלה שילדיהם נמצאים בשבי, מול חלאות אדם, מדובר באויבים ושונאים שגם אם יגמר הדיו ויאזלו הדפים, ולא נסיים לתאר את מעשיהם של פושעים מרושעים אלו.

אין לכם מנדט על הכאב

אלמוג כהן מעוצמה יהודית צעק על נציגי המשפחות בעוצמה ממש לא יהודית - 'אין לכם מנדט על הכאב'.

הוא אלמוג יש לו מנדט על הכאב, נראה שהכאב מדבר מגרונו, ולא דווקא כאב על החטופים, אלא על כאב שמפציע מלבו מחשש שמא הוא לא יגרוף עוד כמה קולות של הזויים כמוהו בבחירות שיהיו מתי שיהיו, אך לפחות בינתיים ובשלב זה אולי הוא ומפלגתו יזכו לעוד כמה קולות בסקרים.

לכן יש חשיבות עליונה לעלות עתה את הנושא החם לדיון, כדי שידעו הבוחרים הפוטנציאלים , שהם בעוצמה יהודית לא שכחו מהחוק  שעליו דברו, ודברו עליו הרבה לפני הבחירות.

ואם זה מקשה על  משפחות החטופים, אז התשובה היא כאמור: אין לכם מנדט על הכאב...

מי בכלל יכול לסרב לכל בקשה של מי שהצער, הכאב, הפחד, החרדה, היא מנת חלקו, והזכות לזעוק, לבקש ולקבל את כל מה שרק יבקש – כדי להקל על צערו, חובה על כל אחד מאיתנו להיעתר לזעקה שכזו.

הרי כל מי שעומד מול אב או אם, כמו אח או אחות או ילד של מי שמוחזק בידיהם, ליבו נמס בקרבו, והרצון  העולה הוא – לעשות ולפעול בכל מה שיבקשו שעשוי לעזור להם.

איזו אטימות הם מחזיקים לעצמם אנשי 'עוצמה יהודית' והשר בן גביר בראשם, איך הם יוכלו לעמוד ולהישיר מבט מול המשפחות והעם, אם חלילה המו"מ יכשל, ולעולם לא נוכל להיות בטוחים שהדיון הזה לא היה הקטליזטור שהניע  את הכשלת המו"מ ושחרורם של החטופים.

מה גם שלדיון שכזה בועדה אין כל אפקטיביות, מאחר והסמכות להחליט/ לאשר עונש מוות למחבלים, נתון ביידי הקבינט.

רק רעש וצלצולים.

מה שמותיר את הדיון עקר, שכל עיקרו פוליטי ורצון למצוא חן ולגרוף עוד קולות לסקרים, ושוב, כל זאת ע"ח הרגשות והלב של משפחות החטופים, שהם אזרחים, חיילים, חיילות שעמדו על משמרתם, כדי להגן  על העם והמדינה, ובתוכם על מפלגת 'עוצמה יהודית' כדי לאפשר להם בין היתר לקיים דיונים בכנסת.

ועכשיו הם מקיימים את הדיון המטורלל הזה.

ובלי קשר, אין  כל ספק כי המחבלים הם בני מוות, ובטח היום  אין כמעט מי שלא חושב שכל מחבל והעוזר למחבל הוא בן מוות.

הדיון האמיתי שצריך וראוי לידון האם עונש מוות שכזה הוא משרת את האינטרס היהודי בעת הזו, או לא.

לכן בבוא הזמן כשנגיע לקלפי, נזכור הייטב כולנו ובטח מי מאיתנו שמזדהה פוליטית עם האג'נדה של 'עוצמה יהודית',  נזכור שמדובר באנשים חסרי ערכים ורגישות אנושית מינימלית.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר