כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"התנגדתי להחלטה הזו"

השר סמוטריץ': "ההחלטה להכניס דלק לעזה - טעות קשה"

"סביב שולחן קבינט המלחמה", טען סמוטריץ' היום בפתח ישיבת הסיעה, "חייבות להיאמר ולהישמע דעות שעד היום לא נשמעו. כיוונים וצעדים שלא נשקלו עד כה וחשיבה שמאתגרת את הקונספציה בה החזיקו רבים וטובים, ולכן אני סבור שאסור להכניס דלק לרצועת עזה" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Oren Ben Hakoon/Flash90)

יו״ר ״הציונות הדתית״, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, נאפ לפני שעה קלה (ראשון) בפתח ישיבת הסיעה בכנסת ותקף שוב את החלטת הקבינט להכניס דלק לרצועת עזה.

בפתח דבריו אמר סמוטריץ': "אנחנו נמצאים בעיצומה של המלחמה. עם ישראל מגלה אחדות וכולם נלחמים יחד, דתיים וחילונים, קיבוצניקים ומתנחלים, דרוזים, בדואים, כולם יחד מוסרים את נפשם למעננו ולמען ביטחון מדינת ישראל. כל יום אנחנו שומעים על שמות חדשים שנופלים, הם קדושי עליון".

"בשבוע שעבר", סיפר סמוטריץ', "הייתי בניחום אבלים אצל משפחתו של יוסי הרשקוביץ הי"ד שנפל בקרב בצפון רצועת עזה. בני משפחתו ביקשו ממני להעביר שני מסרים, אחד זה להמשיך את האחדות שאנחנו רואים מאז המלחמה, והדבר השני זה שהקורבן שהמשפחה שילמה לא יהיה לשווא, ושצה"ל ילך עד הסוף בלי לעצור, בלי להתקפל ובלי להיכנע, וישמיד לחלוטין את החמאס".

על הדלק אמר השר - "לצערי ההחלטה לאפשר הזרמת דלק לרצועת עזה היא טעות קשה. התנגדתי לה בישיבת הקבינט ואני חושב שהדרך לנצח את המלחמה היא להכניע את מדינת חמאס בעזה וכדי לעשות את זה צריך למוטט את המערכת המדינתית בעזה, ולא לאפשר שום דבר שיכול לסייע לחמאס להמשיך להילחם ולפגוע בחיילינו ובאזרחנו. אמשיך להתנגד לכל מהלך דומה. אני חושב שהטעות הקשה הזו מחייבת הרחבה של קבינט המלחמה".

"סביב שולחן קבינט המלחמה", טען סמוטריץ', "חייבות להיאמר ולהישמע דעות שעד היום לא נשמעו. כיוונים וצעדים שלא נשקלו עד כה וחשיבה שמאתגרת את הקונספציה בה החזיקו רבים וטובים, הקונספציה שבמידה רבה, הביאה אותנו למצב בו אנו מצויים כיום. סביב השולחן בו מתקבלות ההחלטות חייבים לשבת אנשים שזעקו במשך שנים כנגד הקונספציה, שדרשו את חיסול החמאס כולל כיבוש רצועת עזה כדי להסיר את האיום על מדינת ישראל".

עוד אמר סמוטריץ': "אתמול קיבלנו תזכורת נוספת לאופייה של הרשות הפלסטינית כשהם פרסמו הודעה רשמית שמאשימה את צה"ל בהרג של אזרחי ישראל בטבח הנורא. בעניין הזה יש שינוי לטובה בקבינט ביחס לרשות הפלסטינית. אני גאה על כך שהתקבלה דרישתי לקזז מאות מיליונים מהכספים שהרשות הפלסטינית התכוונה להעביר לעזה, מה שבסופו של דבר מנע את כל העברת הכספים לרשות הפלסטינית. קיבלתי בשבוע שעבר מכתב מהממונה על הכספים ברשות הפלסטינית שבעזות מצח דרש ממני להעביר את כלל הכספים לרשות הפלסטינית. השבתי לו שרשות שמסרבת לגנות את הטבח הנורא, שתומכת בטרור ומשלמת משכורות למשפחות מחבלים ומחנכת לשנאה ולהשמדת ישראל, היא ישות עוינת שאפעל בכל כוחי כנגדה".

לסיכום הנושא אמר: "למרות הלחץ הכבד שמופעל עלי בעניין הזה מתוך הממשלה והמערכות, לא אסכים להעביר שקל אחד לעזה שיגיע לנאצים ולמשפחותיהם, שרצחו את בני עמנו".

"במעבר חד", המשיך סמוטריץ' את נאומו: "אני שמח לבשר כי בהתייעצות עם ראש הממשלה נביא להחלטת הממשלה בישיבתה הקרובה את מינויו של פרופ' אמיר ירון ככהונה נוספת ומלאה כנגיד בנק ישראל. יש חשיבות עליונה להחלטה כעת על כהונה מלאה נוספת כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם האתגרים הגדולים הניצבים לפנינו בניהול הכלכלה והמשק. הארכת הכהונה הנוספת תשדר מסר של יציבות וחוסן לכלכלה, למגזר העסקי ולמשקיעים בארץ ובעולם. זה לא סוד שבמהלך כהונתו של הנגיד היו בינינו חילוקי דעות, אך תמיד התנהל בינינו שיח ענייני, מקצועי ומכבד, ואני משוכנע כי פרופ' ירון ימלא את תפקידו במקצועיות ובהצלחה גדולה למען כלכלת ישראל. אני גם שמח לבשר שהמערכת להגשת פיצויים נפתחה".

"אני מזמין", אמר סמוטריץ': "את אזרחי ישראל העצמאים ובעלי העסקים להגיש בקשה לפיצויים במסגרת מתווה הפיצויים שאישרנו. המתווה הזה הוא פי כמה בהיקפו מהפיצוי שנתנו במהלך הקורונה. הכספים יועברו במהירות וביעילות אל חשבון הבנק שלכם. מוזמנים להיכנס לאתר של רשות המיסים ולהגיש בקשות".

עוד הוסיף: "לצד המשך הלחימה בחזית הצבאית אנחנו מחזקים את החזית האזרחית, ונביא לאישור הממשלה והכנסת תקציב של 13.5 מיליארד ₪ תוספת לחיזוק החזית האזרחית כדי לתת מענה למפונים ולניצולים, לשיקום חבל התקומה בעוטף ולשאר הצרכים האזרחיים של המלחמה, כדי לחזק את החוסן האזרחי. השילוב של חזית צבאית עם חוסן אזרחי חזק יביאו לנו בעזרת השם את הניצחון במלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר