כולם כן, נתניהו לא 

למנוע "פגיעה בביטחון המדינה": חוק הפוליגרף יוצא לדרך 

לשכת רה"מ מפרסמת הערב את נוסח חוק הפוליגרף וחושף כי רה"מ הורה על כך ששב"כ יהיה אחראי על עריכת הבדיקות למשתתפי ישיבות הקבינט (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
רה"מ נתניהו (צילום: דנה קופל)

לשכת רה״מ מפרסמת הערב (חמישי) את נוסח חוק הפוליגרף למשתתפי הקבינט המדיני ביטחוני על פי הנוסח שירות הביטחון הכללי יקבל סמכות מיוחדת לחקור בבדיקת פוליגרף את משתתפי הקבינט כולל נבחרי הציבור והשרים והמשתתפים בישיבות.

על פי החוק החדש השרים ומשתתפי הקבינט ישאלו בבדיקות פוליגרף האם מסרו מידע לשם פרסום שלא בסמכות ושלא ברשות. בהודעה מטעם המל״ל נכתב כי החוק מקודם לאור ההדלפות הרבות מהקבינט "שפוגעות בביטחון המדינה". כך על פי הפרסום בכאן חדשות.

שב"כ, מתנגד להוראות ראש הממשלה בנושא ובחוות דעת שהועברה מטעם הארגון, אנשיו מצהירים כי למרות שגם הם סבורים שיש לפעול כדי למנוע הדלפות מהקבינט - הארגון מסתייג מנוסח החוק ומבקש לקיים עבודת מטה מול המל"ל בנושא.

נגד המדליפים צפויים להינקט צעדים משמעתיים. ראש הממשלה יתייעץ עם צוות שרים שיורכב מראש הממשלה ושר הביטחון אם להדיח את השר המדליף מתפקידו. פקיד שייתפס כמדליף - תישקל הדחתו מתפקידו הציבורי. אם ראש הממשלה ייתפס כמדליף שר הביטחון ושר המשפטים יתייעצו עם שר נוסף שיוסכם ביניהם, אך ללא נקיטת סנקציה.

עוד עולה מנוסח ההצעה כי כל משתתפי הישיבות - כולל היועצת המשפטית לממשלה, ראשי מערכת הביטחון והפקידים - יידרשו לעבור את הבדיקות. עם זאת, גורמים המעורים בפרטים טוענים כי נתניהו עצמו צפוי לקבל פטור מהבדיקות, בגלל קוצב הלב המושתל בגופו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר