ישראל במלחמהישראל במלחמה
אישור מהבית הלבן

הבכיר האמריקני: "אין לישראל מגבלת זמן, המלחמה תמשך"

ג'ון פיינר בכיר הבית הלבן התבטא הערב כי לישראל יש עוד הרבה מה לעשות בדרום רצועת עזה ואמר שארצות הברית לא הציבה "דד ליין" נוקשה לסיום המלחמה (מדיני)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: דובר צה"ל)

היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ון פיינר התייחס הערב (חמישי) למלחמה בעזה והפריך שמועות על לחץ אמריקני "נוקשה" במטרה לזרז את סיום מלחמה.

לדבריו ‏ארצות הברית לא נתנה "דדליין נוקשה" לסיום הפעילות הצבאית של ישראל נגד חמאס ברצועת עזה.

עוד אמר כי אם המלחמה תסתיים כעת ימשיך ארגון חמאס להוות איום על ישראל. וכמו כן ציין שלישראל יש עוד הרבה מה לעשות בעזה, ושכך סבורים בבית הלבן.

פיינר גם הוסיף ואמר בדבריו כי ארצות הברית סבורה שתקיפות החות'ים על ספינות בים האדום בתקופה האחרונה נעשות במעורבות איראן.

בתוך כך, צה״ל ממשיך בקרבות נגד ארגון הטרור חמאס ברחבי הרצועה. כוחות אוגדה 98 ממשיכים להלחם בחאן יונס. במסגרת פעילות אוגדה 98 בחאן יונס חוסלו מחבלים ונתקפו על ידי חיל האוויר עשרות יעדי טרור.

הבוקר עדכן דובר צה"ל, כי כוח של דובדבן מצוות הקרב של עוצבת הקומנדו נתקל בחוליית מחבלים שיצאה מפיר מנהרה, חיסל בהיתקלות שני מחבלים והשמיד את הפיר.

צוות הקרב של חטיבה 460 נלחם במרחב מחנה ג׳אבליה, הלוחמים פשטו על מוצב "הביסאן", מוצב צבאי של גדוד מרכז ג'אבליה של ארגון הטרור חמאס. בפשיטה, חוסלו מספר מחבלים. כמו כן, איתרו הכוחות רשת מנהרות תת קרקעיות המובילות מחוץ למוצב, מתחם אימונים ומחסן אמצעי לחימה במרחב המוצב.

כוחות זרוע הים, במסגרת סיוע לכוחות הפועלים ביבשה, תקפו תשתיות טרור ומתחמים צבאיים של ארגון הטרור באמצעות חימושים מדוייקים וירי פגזים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר