"שיקולים מקצועיים בלבד"

הבחירות יידחו שוב? זו תשובת השר ארבל לבצלאל סמוטריץ'

לאחר הלחץ הכבד מצד שר האוצר סמוטריץ', על שר הפנים ארבל שייחדה את הבחירות לרשויות המקומיות אחרי המלחמה, השר ארבל עונה לו הערב, ומסביר את השיקולים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השרים סמוטריץ' וארבל (נועם רבקין פנטון, חיים גולדברג, פלאש 90)

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ פנה במכתב לשר הפנים ארבל שהחליט על תאריך הבחירות ולאחר מכן, פנה גם לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט וקבל על ההחלטה שהתקבלה לערוך את הבחירות תוך כדי לחימה.

אך לא רק סמוטריץ' זעם על ההחלטה ואליו חברו עוד מספר בכירים, ביניהם ראשי עיר ופוליטיקאים מוכרים, הערב, ארבל החליט לענות על הטענות.

במכתב לסמוטריץ' הוא כתב: "על רקע פרוץ מלחמת חרבות ברזל קודם ביוזמת משרד הפנים ובשיתוף פעולה רב של ועדת הפנים של הכנסת, חוק לדחיית הבחירות המקומיות ל-30 בינואר .2024 לפי החוק, רשאית הממשלה באישור ועדת הפנים ומליאת הכנסת לדחות את מועד הבחירות ל27- בפברואר. בשבועות האחרונים נעשתה עבודת מטה מקיפה של הפיקוח הארצי על הבחירות במשרד הפנים, במסגרתה נעשו פניות לקבלת חוות דעת ביטחוניות של כלל גופי הביטחון הרלוונטיים".

עוד כתב ארבל: "לשם קבלת החלטה מקצועית לחלוטין בנושא חשוב זה, וכדי להסיר כל חשש ולו רחוק של הכנסת שיקולים פוליטיים חלילה לנושא שחייב להישקל מנקודת מבט ממלכתית גרידא. על-מנת ליהנות מאמון הציבור חובה עלינו להניח בצד את ההשפעות האפשריות של דחיית הבחירות או אי-דחייתן על מפלגה פוליטית או מועמד זה או אחר. לצד עבודת המטה גורמי המקצוע שמו לנגד עיניהם את מצוות המחוקק והיא ברירת המחדל – על הבחירות להתקיים ב30- בינואר בהיעדר נימוקים טובים דיו לדחייתן. על ההליך הדמוקרטי להימשך כסדרו".

לדברי ארבל: "עבודת המטה העלתה כי חרף הקשיים שקיימים בעריכת בחירות בעוד 52 ימים, כלל הגורמים מאמינים שניתן להתגבר על הקשיים ולערוך בחירות במועדן החוקי, ב30- בינואר. כאמור, בין גורמים אלו גם הגורמים הביטחוניים בהם צה"ל ומשטרת ישראל אשר לא התנגדו לעריכת הבחירות במועד זה ויוכלו לעמוד במחויבותם לשמירה על הסדר הציבורי והבטחת זכות הצבעה למשרתים במילואים ובסדיר. באשר ל14- הרשויות שפונו התקבלה כידוע החלטה שונה נוכח נסיבותיהן הייחודיות".

לסיום כתב ארבל: "קיום בחירות וחיזוק המרקם הדמוקרטי של המדינה הוא גם צו השעה. כנאמר במקרא "פן תשמחנה בנות פלשתים"... דחיית הבחירות תיתן פרס לאלו המבקשים לפגוע בחיים התקינים במדינה ובחיי אזרחיה. הדחייה תיתפס ככניעה ופגיעה בחיים הדמוקרטיים בשל מתקפות אויבינו, אל לנו להסכים לכך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר