"הפקרת חיי החיילים" 

קרב הציוצים; גנץ: "מצופה משרים לנהוג באחריות" | ברקת: "שבוי בקונספציה"

שר הכלכלה האשים את הקבינט המדיני-ביטחוני ב"הפקרת חיי החיילים" וספג תגובות קשות מרה"מ נתניהו ומהשר בני גנץ שקרא לו "לפעול באחריות" | השר ניר ברקת: "הייתי מצפה ממנו (מגנץ) למידה של צניעות והקשבה, חיי לוחמינו חשובים יותר מחיי העזתים״ | אריה דרעי מסכים עם גנץ: "חותם על כל מילה" (פוליטי, צבא)

יוני גבאי | כיכר השבת |
קרב הציוצים של הקבינט. ברקת וגנץ (צילום: נועם רבקין פנטון, חיים גולדברג - פלאש 90)

עימות סוער בין חברי ומשתתפי הקבינט המדיני ביטחוני: השר בני גנץ, תקף הערב (ראשון) את התנהלותו של שר הכלכלה ניר ברקת (הליכוד) ועקץ אותו על רקע ביקורתו על התנהלות הצבא בעזה: "מצופה מהשרים לנהוג באחריות".

הרקע לדברים: מוקדם יותר היום פורסם באתר 'Y-net', כי השר ניר ברקת השמיע ביקורת חריפה על ניהול המערכה הצבאית ברצועה וטען כי צה"ל לא משתמש במספיק כוח ברצועה - דבר שעולה בחיי הלוחמים בעזה.

ברקת תקף בחריפות ואמר: "אנחנו מסכנים חיילים שלא לצורך. מנהיגות נבחנת ביכולת עמידה בלחצים ולצערי הקבינט הזה לא עומד בלחץ". רה"מ נתניהו ניסה לסתור את דבריו ואמר: "אנחנו פועלים לפי המדיניות שלנו".

אולם, השר ברקת לא השתכנע, והוסיף לתקוף תוף שהוא מכחיש את טענותיו של נתניהו: "אני מכיר את הפרטים היטב, כמות ההפצצות של חיל האוויר ירדה דרמטית. חיילים נשלחים למבנים ממולכדים כמו ברווזים". נתניהו זעם והגיב: "זה שתחזור על זה שוב שוב לא יהפוך את זה לנכון".

השר ברקת הוסיף ותקף את ההתנהלות: "שום שיקול לא מצדיק שנסכן את חיי החיילים שלנו בשם איזה 'מוסריות' מדומיינת. בפועל אנחנו מגנים על מחבלים ומסכנים את חיי הלוחמים והתוצאה היא חיילים מתים. זה ניהול מופקר של המלחמה".

שעות לאחר מכן, ומוקדם יותר הערב, פרסם השר בני גנץ, החבר גם הוא בקבינט המדיני-ביטחוני, פוסט ברשת החברתית 'X', ובו הוא תוקף את התנהלות השר ברקת: "חיילי צה״ל פועלים באומץ ובנחישות - מהיבשה, מהאוויר ומהים, על מנת להגן על אזרחי ישראל וריבונותה".

‏"הם מקבלים את כל האמצעים הנדרשים" הוסיף גנץ, "ולפעילות המבצעית בשטח יש חיפוי אווירי נרחב ומדויק, בעוצמות חסרות תקדים" כתב.

‏גנץ הוסיף עקיצה מפורשת לשר ברקת: "במיוחד בעת הזו, מצופה משרי הממשלה ומכלל מנהיגי הציבור לנהוג באחריות בהתבטאויותיהם, ולא לצאת בהצהרות בלתי מבוססות, שפוגעות בחוסן של החברה הישראלית כולה, ובמשפחות הלוחמים בפרט".

הפוסט של השר בני גנץ (צילום: מתוך ה-X של השר בני גנץ)

השר ניר ברקת, לא נשאר חייב, ובהודעה שיצאה מטעמו, הוא כינה את גנץ: "אבי הקונספציה": "לצערנו בני גנץ עדיין שבוי בקונספציה השגויה שהוא אחד מאבותיה. דווקא ממנו הייתי מצפה למידה של צניעות והקשבה לביקורת עניינית והבנה שחיי לוחמינו חשובים יותר מחיי העזתים״.

יו"ר ש"ס, המעורב בישיבות הקבינט, נחלץ דווקא לעזרתו של השר גנץ. בפוסט שפרסם ברשת החברתית 'X', הוא הביא מחדש את דבריו של גנץ שביקש מהשר ברקת "לגלות אחריות" וכתב: "חותם על כל מילה".

גם שר החינוך, יואב קיש, בחר לתקוף את השר ניר ברקת והאשימו בהדלפה מכוונת מהקבינט לצורך "האדרה עצמית": "אני רואה שיש מבול הדלפות על כך שניר ברקת "נלחם" בממשלה עבור החיילים".

"אז שיהיה ברור", הוסיף קיש, "כולנו דואגים אך ורק לחיילים ולהשלמת היעד של נצחון במלחמה והחזרת החטופים. כך פועל ראש הממשלה, השר גנץ וכל קבינט המלחמה. שיטת ההדלפות להאדרה עצמית מזמן פשטה את הרגל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר