מחול השדים והלחצים

הבטיח ולא הבטיח לקיים - השר שיקלי לא יחזור לכנסת

אחרי ההצהרה של השר שיקלי בעידוד ראש הממשלה לחזור לכהן כחבר כנסת ולצמצם את עלויות הממשלה, החל מרוץ שדים ולחצים במפלגת השלטון לעצור את התהליך כדי להמשיך ליהנות מתקנים וג'ובים על חשבון משלם המיסים (חדשות בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
צוחקים עלינו? נתניהו ושיקלי (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

בניגוד להצהרה וההכרזה של השר שיקלי על כך שברצונו להתפטר מהמשרד לשוויון חברתי ולחזור לכהן כחבר כנסת בלבד, העיתונאי מיכאל שמש (כאן 11) פרסם הערב כי המהלך לא ייצא בשלב זה לפועל, בעקבות תרגילים והפעלת שרירים פוליטים במפלגת השלטון הליכוד.

לפי הדיווח, במהלך היממה האחרונה יותר מ-5 ח״כים העבירו מסר ברור ללשכת רה״מ שיסכלו כל הצבעה בכנסת שתביא להדחת חברי הכנסת הנורבגים.

המסר עבר גם לשר שיקלי שהודיע רק אתמול על כוונתו לחזור לכנסת. הח״כים אמרו ללשכת נתניהו: ״אם שיקלי יעזוב את תפקידו כשר כדי לחזור לכנסת. לא נאפשר מינוי מחדש שלו לשר התפוצות. ונצביע נגד המינוי בכנסת״.

כזכור, אתמול (שני) כתב שיקלי "הודעתי לראש הממשלה שאני מוותר על תפקידי כשר לשוויון חברתי".

הוא הוסיף כי "לאור שנת התקציב הקרבה וההבנה כי פנינו לאתגרים כלכליים אדירים, אני מאמין כי זוהי ההחלטה הנכונה ביותר כעת. בנוסף, ביקשתי לחזור ולחדש את כהונתי כחבר כנסת במטרה לצמצם עלויות נוספות".

השר סמוטריץ׳ הבטיח בשבוע שעבר בפגוש את העיתונות שישקול לוותר על המשרד למשימות לאומיות של אורית סטרוק אם יתר סיעות הקואליציה יוותרו גם הם על משרדים.

בתוך כך, במשרד האוצר התכוונו להכריז על קיצוץ רוחבי בשורה ארוכה של משרדי הממשלה מלבד ההמלצה של האוצר על סגירת מספר משרדי ממשלה שהאוצר רואה בהם כמיותרים.

בעקבות האיום של אותם עסקנים פוליטיים שחלקם שרים וחברי כנסת, לשכת נתניהו הנחתה לעצור את התפטרות שיקלי מהממשלה. והוא לא צפוי לחזור לכנסת בקרוב כח״כ.

לסיכום כתב שמש: "הבטחות והצהרות לחוד, פוליטיקה זה קצת יותר מסובך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר