המאבק בטרור האיראני

ארה"ב הכריזה שוב על החותי'ם כארגון טרור עולמי

היועץ לביטחון לאומי האמריקאי ג'ייק סאליבן הודיע שההכרזה תיכנס לתוקף בעוד 30 יום, כדי להבטיח יציבות הומניטרית בתימן ותסייע לבלום העברת כספים אליהם (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |

על רקע העימותים הצבאיים החוזרים בין האמריקאים לארגוני הטרור מתימן, היועץ לביטחון לאומי ג'ייק סאליבן מסר היום (רביעי) הצהרה לתקשורת על הטרור של החות'ים: "בחודשים האחרונים, חמושים חות'ים תושבי תימן עסקו בהתקפות חוזרות נגד כוחות צבא ארצות הברית וכלי שיט בינלאומיים הפועלים בים האדום ובמפרץ עדן. הם סיכנו את צוותי ארה"ב ואת הסחר העולמי ואיימו על חופש הניווט.

עוד הוסיף סאליבן: "היום, בתגובה לאיומים ולפיגועים המתמשכים הללו, הודיעה ארצות הברית על "סימון מיוחד" (Specially Designated) של אנסאראללה, הידוע גם בשם החות'ים, כארגון טרור עולמי. הגדרה זו היא כלי חשוב לעכב מימון טרור לחות'ים, להגביל עוד יותר את גישתם לשווקים הפיננסיים ולהטיל עליהם אחריות על מעשיהם. אם החות'ים יפסיקו את התקפותיהם בים האדום ובמפרץ עדן, ארצות הברית תעריך מיד מחדש את ההגדרה".

כפי שדיווחנו מוקדם יותר היום, ארצות הברית תקפה אמש (שלישי) את כוחות החות'ים בפעם השלישית מאז החלה ארצות הברית ליזום מתקפות אקטיביות נגד החות'ים ביום חמישי האחרון.

בשונה מהמתקפות בשבוע שעבר, ההפצצה אמש נגד החות'ים ביבשה הייתה הגנתית בעיקר, בשעה שארצות הברית זיהתה ארבעה טילים של הארגון מוכנים לשיגור כנגד ספינות בים האדום.

ההפצצה אמש הגיעה לאחר שהחות'ים תקפו ספינה יוונית שהייתה בדרכה לישראל והצליחו לפגוע בה ולגרום לה נזק. הספינה המשיכה בדרכה בים האדום לכיוון ישראל, לפי דיווח אחד.

יום קודם (שני) תקפו החות'ים ספינה בבעלות אמריקאית ואף הכריזו אחרי המתקפה המשולבת כי כל הספינות האמריקאיות והבריטיות הינן ספינות אויב ומהוות מטרה לגיטימית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר