תקיפות הרמטכ"ל בקבינט

נתניהו הנחה את השרה רגב לתקוף? זו עדות איש המקצוע

מישיבת הקבינט שנערכה בחמישה לינואר, יצאו דיווחים כי השרים תקפו את הרמטכ"ל, בגין הקמת צוות הבדיקה הצה"לי לאירוע השבעה באוקטובר, האם התקיפות היו מתוזמנות? זו העדות של איש המקצוע שהשתתף בישיבה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מירי רגב ונתניהו. ארכיון (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

מירי רגב והסערה בקבינט: בחדשות 12 מדווחים הערב (מוצאי שבת), כי נתניהו הודה לשדרה רגב, על הדברים שאמרה בישיבת הקבינט נגד בכירים בצה"ל.

בישיבת הקבינט שנערכה לפני כשבועיים, הרמטכ"ל אישר את הפרסום בתקשורת, כי הוא מקים וועדה לבדיקת מחדל השביעי באוקטובר, השרים החלו לתקוף אותו וטענו, כי זה לא הגיוני. "זאת לא וועדה רגילה, בשביעי לאוקטובר הייתה קריסה של כל מערכת ההגנה במדינת ישראל, זה מתחיל ממנו והולך צפונה", אמר לאחר מכן השר דוד אמסלם.

כך או כך, בחדשות 12 מדווח הערב, כי לאחר אותה ישיבת קבינט מפורסמת, גורם מקצועי שהשתתף בישיבה ויצא בין האחרונים בחדר, נחשף לשיחה בין ראש הממשלה נתניהו לשרה מירי רגב.

‏"כל הכבוד מירי, עשית עבודה טובה", אמר ראש הממשלה לשרה, כך על פי אותו גורם מקצועי. כזכור באותה ישיבה, רגב קיבלה פתק, ולאחר שקרא אותו, היא סיפרה לחברים בקבינט על הדיווחים שהרמטכ"ל מקים צוות לבדיקת אירועי השבעה באוקטובר.

בלשכת רה"מ הגיבו על הדיווח המלמד כביכול נתניהו הנחה את רגב לתקוף את הרמטכ"ל: "לא היה ולא נברא. רה"מ לא מנחה את השרים מה לומר בקבינט ולא ניהל שיחה עם השרה רגב לא לפני, לא במהלך ולא לאחר הקבינט".

בלשכת השרה רגב מגיבים: "שקר וכזב, לא היה ולא נברא. הידיעה של ניר דבורי בעניין צוותי התחקור המטכ"ליים הוכנסה אליי בפתק באמצע הקבינט ובעקבותיו שאלתי את הקבינט לגבי נכונותה. הידיעה הפתיעה את כל הנוכחים, כולל את שר הביטחון שלא ידע מהנושא. באף שלב רה"מ לא שוחח איתי על הנושא"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר