בקריאה טרומית

הסוף להוצאת המיץ: ועדת השרים אישרה מכירת יין גם אחרי 23:00

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעתו של ח"כ משה רוט מיהדות התורה, שתתיר מכירת יין ברשתות השיווק בערבי שבת וחג גם לאחר השעה 23:00 | ההצעה תעבור למליאת הכנסת לקריאה טרומית (כנסת)

בני סולומון | כיכר השבת |
יין (צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90)

מכירים את זה שלאחר שערכתם קניות גדולות בליל שישי, לכבוד שבת קודש, הגעתם לקופה ושם נאמר לכם שאין אפשרות לרכוש את היין או את מיץ הענבים כי השעה כבר 23:01, ומצאתם את עצמכם נאלצים לבוא שוב למחרת, רק כדי לרכוש את המוצר הזה?

לא מדובר בטעות או בהחלטה לא הוגנת של הסופר. החוק אוסר מכירת מוצרים אלכוהוליים ברשתות השיווק לאחר השעה 23:00. צרכנים רבים המקיימים את קנייתם ערב שבת או חג בעיקר ברשתות השיווק הגדלות אינם יכולים לרכוש יין לקידוש למרות שהמרכולים פתוחים עד לשעות המאוחרות והם אינם רוכשים את המוצרים לשימוש מידי אלא לביתם.

אלא שנראה שסוף סוף יש פתרון.

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה היום את הצעת החוק של חבר הכנסת משה רוט מיהדות התורה לקריאה טרומית, לאחר שהשר לביטחון לאומי חה"כ איתמר בן גביר הודיע על תמיכתו בחוק.

הצעת החוק המדוברת של רוט, תקודם בהסכמתו של השר בן גביר, ותאפשר מכירת יינות ברשתות השיווק גם לאחר השעה 23:00 בערבי שבתות וחגים.

לדברי יוזם התיקון ח"כ משה רוט: "החוק במתכונתו הנוכחית, גורם לטרטור ולפגיעה מיותרת בצרכנים שעורכים את קניותיהם לשבת. התיקון המוצע, נותן את האפשרות לקנות יינות לשבת וחג גם אחרי השעה 23:00. גם בסופרמרקטים הגדולים הבינו שרבים שלומדים ועובדים עד שעות הערב, מקדישים את השעות המאוחרות של יום חמישי לקניות השבת או החג, ולכן הם הרחיבו את שעות הפעילות גם לשעות המאוחרות של הלילה.

"במקרים רבים, צרכנים שעורכים קניות גדולות וממתינים זמן ארוך בתור לקופה, מתאכזבים לגלות שהם אינם יכולים לסיים את קניותיהם אם חלפה השעה 23:00. היין או מיץ הענבים שהם מעוניינים לרכוש נועד לקידוש או לבישולים לקראת השבת והחג. התיקון משמר את מטרת החוק המקורי, אך מבקש שהאיסור לא יפגע גם בצרכנים הנערכים לשבת, שלא יצטרכו לכתת רגליהם שוב לסופרמרקט".

השר לביטחון לאומי מסר בתגובה: "האיסור למכור אלכוהול לאחר 23 בלילה נועד לצמצם את האלימות הנלווית לצריכת אלכוהול בשעות האלה, בעיקר בקרב בני נוער. יחד עם זאת, החוק גרם עוול לציבור החרדי-דתי, ומנע ממנו לרכוש יין או מיץ ענבים לקידוש או להבדלה בערבי שבתות וחגים. מדינת ישראל צריכה לגלות רגישות לצרכים של הציבור החרדי-דתי. שמח לתמוך בחוק החשוב של ידידי, חבר הכנסת משה רוט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר