ביום השואה הבינלאומי

גלעד ארדן תוקף: ״האו״ם נכשל בתפקידו - לקחי השואה לא נלמדו"

עצרת האו"ם התכנסה וציינה את יום השואה הבינלאומי | שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן נשא נאום תוקפני: ״כמה סמלי שדווקא ביום השואה הבינלאומי נחשף, שעובדי אונר״א השתתפו בטבח - אני עומד כאן בשם מדינת ישראל ובשם כל אלו שנרצחו על ידי הנאצים והחמאס – ואני נשבע – לעולם לא נשכח!״ (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |

שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן נשא נאום בפני העצרת הכללית של האו״ם בטקס לציון יום השואה הבינלאומי. על דש חליפתו עמד השגריר ארדן טלאי צהוב עם הכיתוב ״October 7th״ יחד עם רבים בקהל שענדו טלאי צהוב עם הכיתוב never again או October 7th

השגריר ארדן: ״כמה סמלי שדווקא ביום השואה הבינלאומי נחשף שעובדי אונר״א השתתפו בטבח ה-7.10. האו״ם לא רק הפך לכלי נשק במאבק הדה לגיטימציה נגד קיומנו, אלא גם פועל פיזית להשמיד אותנו.

המסקנה הברורה מכך היא: האו״ם נכשל בתפקידו!״

״לפני 64 שנים, עת הובא למשפט אדולף אייכמן, גדעון האוזנר פתח את כתב התביעה במסר שנצרב בתודעה ובאתוס היהודי הקולקטיבי שלנו עד היום. אילו היה אומר דברים אלו היום אלו היו מילותיו:

״כשאני ניצב בפניכם, איני עומד לבד. לצדי 6 מיליון תובעים שנספו בשואה. ולצידי 1200 תובעים נוספים שנשחטו ב-7 באוקטובר, ו-136 חטופים שמוחזקים במנהרות הטרור של חמאס.

אך הם לא יכולים לעמוד על רגליהם ולהפנות אצבע מאשימה, משום שעפרם מפוזר בשדות של אושוויץ וטרבלינקה, בשדות של בארי וכפר עזה. צרחותיהם לא נשמעות ממנהרות הטרור בעזה. הדם שלהם זועק, הקולות שלהם לא נשמעים.

לכן, אני אשמיע את קולם.

השגריר ארדן הוסיף בנאומו: "פשעי הנאצים ועוזריהם כמו גם פשעי החמאס והאסלאם הרדיקלי כיום, הם חלק מהאידיאולוגיה לרצח עם ולהשמדת העם היהודי שנותרה כשהייתה"

ב-7 באוקטובר, מרצחי החמאס רצחו, אנסו שחטו ושרפו משפחות שלמות בחיים. הם ירו מטווח אפס על מבלים בפסטיבל מוזיקה כאילו היה זה בבאבי יאר, והפכו קהילות שלמות לעפר ואפר.

כל אדם הגון ומוסרי מבין שהיה זה ניסיון לרצח עם.

ניצולי השואה שגרו ביישובי העוטף העידו, שב-7 באוקטובר הם שוב היו צריכים להתמודד עם אלו שרוצים להשמיד את העם היהודי מעל פני האדמה והם חוו שואה.

עד ליום הזה, אין אפילו מוסד או"ם אחד שגינה את טבח ה-7 באוקטובר. אפילו בית הדין לצדק בהאג לא מצא לנכון לגנות את חמאס על הטבח הברברי נגד ילדינו ואנשינו. השתיקה הזו היא בלתי נתפסת.

האו"ם נוסד על בסיס המחויבות למנוע זוועות, למנוע רצח עם, לשמש צוואה חיה ש"לעולם עוד" זה לא רק סלוגן אלא תכנית פעולה.

"אולם, היום, נראה שהאו"ם הפך לכלי נשק בארסנל של הנאצים החדשים של ימינו. כל מנגנוני האו"ם הפכו לכלי נשק נגד המדינה היהודית – ומסייעים בפועל להשמדת עמי.״

השגריר ארדן התייחס בנאומו להחלטת בית הדין בהאג בעניין התביעה שהוגשה על ידי דרום אפריקה ואמר:

״חישבו על זה, דווקא היום מכל הימים – היום בו אנו מציינים את רצח העם היהודי ונשבעים "לעולם לא עוד" – בית הדין בהאג קובע שהוא לא דוחה על הסף תביעה מטעם ארגון טרור נאצי החותר לרצח העם היהודי.״

עוד אמר: ״כל שנה, אנו מקדישים את היום הזה לדבר על שנאת היהודים הגואה שמרעילה את העולם כולו. ושנה זו – השנה שבה נרצחו הכי הרבה יהודים מאז השואה – האנטישמיות הגיע לגבהים שלא נראו מאז חוקי נירנברג.

אם סופרים באו״ם את מספר ההחלטות והגינויים כנגד ישראל, נראה שהדמוקרטיה הליברלית היחידה במזרח התיכון היא הסכנה העיקרית לשלום העולם.

אבל אנחנו יודעים היטב מי זו באמת ישראל, מחוץ לבניין הזה. ואני מתפלל שיום אחד, האו"ם יחדל מאדישותו, יחדל משקריו, יחדל מעמידה לצד מחבלים. שהאו"ם יעמוד לצד ישראל ולצד הערכים המכוננים שלו.

ביום השואה הבינלאומי, היום בו בית הדין לצדק בהאג הוכיח לעולם שלקחי השואה לא נלמדו, אני עומד כאן בשם מדינת ישראל ובשם כל אלו שנרצחו על ידי הנאצים והחמאס – ואני נשבע – לעולם לא נשכח!

לעולם לא עוד, זה עכשיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר