"נתניהו אינו כשיר" | צפו

ח"כ יאיר לפיד שב לתקוף: "המשיחיים אתמול בכנס לא רוצים ביטחון"

"הלוחמים שלנו בעזה קופאים, והם רוקדים. עשרות משפחות במדינה יושבות שבעה, והם רוקדים", תקף ח"כ לפיד את כינוס הימין אמש בירושלים וטען כהרגלו: ראש הממשלה שאישר להם להשתתף בכנס הזה אינו כשיר להוביל את מדינת ישראל | צפו (כנסת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד, נאם גם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת יש עתיד, ותקף את השתיקה של ראש הממשלה נתניהו בנוגע לכנס הימין אמש (ראשון) בירושלים.

בשבוע שעבר התחנן ח"כ לפיד בנאומו השבועי בכנסת מראש הממשלה נתניהו "לשבת ולדבר", השבוע הוא כבר חזר לתקוף וזאת על רקע הכינוס אמש בירושלים שקרא לשוב וליישב את חבל עזה.

"כנס החזרה לעזה", פתח לפיד את דבריו ואמר: "שהיה אתמול בירושלים, בהשתתפות בכירים בקואליציה, בהשתתפות בכירים בליכוד, היה מופע משיחי, הזוי, מנותק, טרנספריסטי, מזיק, מסוכן לבטחון ישראל, הרסני ליחסי החוץ שלנו, אסון הסברתי, פגיעה ישירה במאמץ המשפטי של המדינה. בקואליציה הזו, במשמרת שלה, אצל האנשים שראיתם אתמול מרקדים על הבמה, היה טבח השביעי לאוקטובר. לשם הובילה אותנו הממשלה שלהם".

דבריו של לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

לפיד המשיך לתקוף: "זו התוצאה של המדיניות שלהם. על זה הם רוצים עכשיו פרס? בונוס על זה שבממשלה שלהם היה הטבח הנורא ביותר בתולדות המדינה? תרכינו ראש, תשפילו מבט, מה יש לכם לרקוד? הלוחמים שלנו בעזה קופאים, והם רוקדים. מאות אלפי משפחות בפאניקה מכל צלצול בדלת, והם רוקדים. עשרות משפחות במדינה יושבות שבעה, והם רוקדים. עם החבורה הזו לא ננצח במלחמה. עם האנשים האלה לא נביס את החמאס".

"אל תטעו לרגע", הבהיר לפיד ואמר: "הסיבה שהם רוצים לחזור לעזה היא לא ביטחון. הסיבה שהם מטיפים לטרנספר היא לא ביטחון. האנשים האלה מעולם לא הביאו ולעולם לא יביאו בטחון למדינת ישראל. הם רוצים לחזור לשם כי הם משיחיים. כי הם חושבים שבן גביר ואורית סטרוק הם שליחיו של משיח בן דוד עלי אדמות".

עוד אמר לפיד: "הם אומרים "זה יתרום לבטחון" מפני שהם חושבים שאנחנו מטומטמים וזה ישכנע אותנו. אנחנו לא מטומטמים וזה לא יתרום לבטחון. ראינו בשביעי לאוקטובר למה הובילה תפיסת הבטחון שלהם. אנשים ימותו בגלל הטירוף הזה. כאילו לא מתו מספיק. זה רק לא אכפת להם. מבחינתם כל אלה שנלחמים עכשיו בעזה הם חמורו של משיח, כל אלה שמשלמים מיסים הם חמורו של משיח, כל אלה שימותו בגלל ההזיות שלהם הם חמוריו של משיח".

"את הקיצונים לא נשנה", אמר עוד לפיד והוסיף: "הם כלואים בתוך ההזיה שלהם. הטרגדיה הגדולה אתמול היתה הנוכחות המסיבית של בכירי הליכוד על הבמה ובקהל. שרים וחברי כנסת השתתפו בהזיה הזו. זה מה שקורה כשאין לממשלה שום אסטרטגיה ליום שאחרי. אז האסטרטגיה היחידה שנשארה להם זה שביום שאחרי יבוא המשיח".

לסיום אמר: "מפלגת השלטון הישראלית, מה שהיתה פעם מפלגה לאומית-ליברלית, מה שהיתה פעם מפלגה נורמלית, ציונית, עם ערכים ועם הגיון בריא, כבר איננה אתנו. השתיקה של ראש הממשלה אתמול אמרה בקול רם דבר אחד: 'שתשרף המדינה, העיקר שאני אשאר בשלטון.' זה לא הליכוד. זו מפלגה שהלכה לאיבוד. המפלגה הזו כבר לא כשירה להיות מפלגת שלטון. ראש הממשלה שאישר להם להשתתף בכנס הזה אינו כשיר להוביל את מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר