הדיון על עסקת החטופים

זעם בקבינט: "מכריחים אותנו לחתום על עובדות מוגמרות"

בצל הדיווחים על העיכוב של חמאס במתן תשובה על עסקת החטופים, חברי הקבינט דנים בשעה זו בפרטי העסקה וזועמים: "סינוואר מחכה להדלפות מהקבינט" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
קבינט המלחמה (חיים צח לע"מ)

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני, דנים בשעה זו (ראשון) בעסקת החטופים ההולכת ומסתמנת עם החמאס, אולם לפי הדיווחים והציטוטים באתר Y-net, נדמה כי חלקם ממש זועמים על התנהלות הממשלה בנושא העסקה.

כך למשל השר יואב קיש, שקרא פרטים על העסקה עם החמאס בכלי התקשורת עוד בטרם הדיון בקבינט, זעם ואמר: "אם זה מה שאני שומע בתקשורת - לא אוכל לתמוך בעסקה כזו. עסקה שלא תכלול את כל החטופים יכולה לגרום לנו להפקיר את אלה שיישארו".

גם שר המשפטים יריב לוין הסכים ואמר: "יש דברים שאסור להסכים להם, זה צריך להגיע לדיון פה". שרת התחבורה מירי רגב גם הגיבה בכעס: "אחר כך אנחנו מקבלים את הדברים מוגמרים וצריכים להצביע בעד".

גם שר החוץ ישראל כץ תקף את הפרטים כפי שהובאו בהרחבה בכלי התקשורת בישראל ובעולם: "אסור לעשות עסקה בלי כל החיילים - זו חובתנו המוסרית".

מי שטענה כי פרטי העסקה לאו בהכרח גרועים - היא השרה יפעת שאשא-ביטון מהמחנה הממלכתי שטענה כי "אם תפסיקו להגיד שלא נחזור להילחם, אז הם גם יפסיקו לחשוב ככה. גם בפעם הקודמת אמרו שלא נחזור להילחם וחזרנו למלחמה".

השר אבי דיכטר הגיב בלעג מר להדלפות מישיבות הקבינט: "סינוואר מחכה ליום חמישי בלילה ולראשון בצהריים, ככה הוא יודע מה קורה בדיוק בממשלה ובקבינט".

חברי הקבינט הסכימו כמעט פה אחד להתנגד לעצירת הלחימה בעזה באופן סופי, אולם בכלי התקשורת בעולם מצטטים את החמאס שמציב את הדרישה הזו כתנאי לשחרור חטופים ואף דורש ערבויות בינלאומיות לעצירת הלחימה.

מוקדם יותר דווח, כי הנשיא ביידן מעוניין להפעיל לחץ על ישראל שתיאות להסכים להפוגת ענק בת 4 חודשים ובכך אולי לתת לחמאס סולם לרדת מהעץ עליו הוא טיפס, אולם נדמה כי חמאס לוקח כל סולם שמציעים לו - בשביל לטפס גבוה יותר.

כך או כך, נראה כי לא צפוייה התקדמות משמעותית גם הערב, ובחמאס נהנים למרוט את עצמביהם של מיליוני הישראלים המקווים כבר למעלה מ-120 ימים לראות את כלל החטופים משתחררים מהשבי הנורא בעזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר