השר קרעי: "התעמרות"

סאגת בנק לאומי | בן גביר: "זו חציית קו אדום - אסור לאפשר"

השר בן גביר, מצטרף לפני שעה קלה, לשר האוצר וטוען, כי הגבלת חשבונות בנק של מתנחלים - למרות בקשת ארצות הברית זו חציית קו אדום, שאי אפשר לאפשר זאת (חדשות, פוליטי)

בני סולומון | כיכר השבת |
בן גביר, במליאה (צילום: ערוץ כנסת)

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, חתם ביום חמישי על צו נשיאותי המאפשר להטיל סנקציות חדשות על מתנחלים שמעורבים בהתקפות נגד פלסטינים ביהושה ושומרון. בכירים אמריקנים אמרו כי כחלק מהמהלך יוטלו היום סנקציות על ארבעה מתנחלים. הצו הנשיאותי מאפשר הטלת סנקציות בעתיד גם נגד פוליטיקאים או פקידי ממשלה ישראלים שמעורבים בהתקפות על אזרחים פלסטינים.

מי שהחליט לבצע את הסנקציות, הוא בנק לאומי, שהקפיא אמש (ראשון) חשבון בנק של מתיישב מיהודה ושומרון עליו הוטלו סנקציות, ברשת פרצה סערה ואף היו קריאות להחרים את הבנק שכאמור קיבל הוראה ישירה להקפיא את החשבון על ידי ממשל ביידן.

סמוטריץ' תקף בחריפות אמש את ההחלטה ואף קרא לבנקים לא לאכוף את הסנקציות של האמריקנים.

לפני זמן קצר כאמור, השר בן גביר הצטרף לסמוטריץ' וכתב: ״הגבלת חשבונות בנק של מתיישבים ללא הסבר ודין, זו חציית קו אדום שאסור לאפשר. מנכ״לי הבנקים נגררים אחרי אמירות של גורמים חיצוניים ומיישמים אותם בפועל".

עוד אמר בן גביר: "אני קורא לגורמים האחראים בישראל לפעול במיידית להחזרת חשבונות הבנק של המתיישבים שנסגרו. אנחנו מאוד מכבדים ומעריכים את בני בריתנו בעולם, אבל אסור לנו לתת לאף אחד אחר לנהל את מדינת ישראל״.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי הגיב אף הוא ואמר: "חסימת חשבון של אזרח בבנק הדואר בגין צו שערורייתי של ארה"ב היא בלתי נסבלת. התעמרות שכזו באזרח ישראלי בלי שום הליך משפטי ראוי הוא דבר שאסור לתת לו יד".

"לצערי הרב", הוסיף קרעי, "כפי שנוכחו לדעת אזרחי ישראל, רמת השירות בדואר נמצאת מתחת לכל ביקורת ובג"צ אף חסם את סמכויות השרים בעניין. העברתי את הנושא לבחינה משפטית, וככל שתמצא סמכות כזו בידי, אורה על הסרת החסימה לאלתר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר