ישראל במלחמהישראל במלחמה
"ההחלטות התקבלו כדין"

מזכיר הממשלה עונה ליועמ"שית: "לא בסמכותך להתערב"

מזכיר הממשלה השיב לפני זמן קצר, על מכתב המשנה ליועמ"שית שטען כי מזכירות הממשלה פעלה בניגוד לתפקידה וטען כי אין זה בסמכות הייעוץ המשפטי (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
מזכיר הממשלה יוסי פוקס עם רה"מ נתניהו (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, שלח הבוקר (ראשון) מכתב למזכיר הממשלה יוסי פוקס, בוא הוא טען, כי הממשלה קיבלה החלטות באופן לא תקין ומזכירת הממשלה פעלה באופן לא תקין, לפני זמן קצר השיב מזכיר הממשלה לטענות וטען למשנה ליועמ"שית: "לא בסמכותך לבטל את החלטות הממשלה, הן התקבלו כדין".

המשנה ליועצת המשפטית לממשלה גיל לימון הזהיר במכתב וכתב: "יש אי תקינות הליכי קבלת החלטות בממשלה". המשנה הזכיר מספר מקרים מהזמן האחרונה, שהממשלה אישרה דברים בלי עבודת מטה מקצועית ולפעמים אפילו שהיו מניעות משפטיות.

המשנה הוסיף וכתב, כי לא הוצגו סיבות מיוחדות לפעול בדרך הזאת, ובחלק מהמקרים ראש הממשלה נתניהו כלל לא נכח בדיון.

אחת הדוגמאות שהופיעו במכתב שנשלח למזכיר הממשלה היא בנוגע להחלטה על תמרוץ ענף הנדל"ן, שעברה שינוי משמעותי ונדונה אחרי שרוב המשתתפים עזבו, ושלמרות עמדת נציגי היועמ"שית שיש מניעה משפטית - הההצעה אושרה.

פוקס השיב למכתב וטען, כי לא בסמכות הייעוץ המשפטי לממשלה לבטל החלטות של הממשלה שהתקבלו כדין.

לדברי פוקס: "רק בית משפט מוסמך לפסול החלטת ממשלה לאחר הליך הוגן, ואין להעלות על הדעת שהייעוץ המשפטי לממשלה יקבע לממשלה, ביחס להחלטות שהצביעו עליהן, אושרו בממשלה, מוספרו, פורסמו לציבור באתר משרד ראש הממשלה ופעלו על פיהן, שיש לקיים לגביהן דיון מחודש בממשלה. מצב כזה יהפוך את הייעוץ המשפטי לממשלה לאינסטנציה גבוהה מזו של מליאת הממשלה - עמדה שכמוה לא הוצגה בבית הנשיא אפילו בידי הגורמים האקטיביסטים ביותר שהשתתפו באותן השיחות ומכל מקום, אין לה שמץ של יסוד בדין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר