הריאיון המלא, מחר 

סמוטריץ ל'כיכר השבת': "הקמפיין והמחאות - הגורם הפוגע ביותר ביכולת להחזרת החטופים"

שר האוצר מדבר בראיון מיוחד ל'כיכר השבת' על עסקת החטופים וטוען: "אחד הדברים שהכי פוגעים עכשיו בסיכוי להחזיר את החטופים - זה הקמפיין והמחאות. זו עובדה". לדבריו, "ההפגנות היום, זה הגורם הפוגע ביותר ביכולת להביא את החטופים. הן גורמות לסינוואר לשבת בבונקר ולהתבצר בעמדותיו ולטפס על עצים גבוהים יותר" | פוליטי

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בדברים (צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן | מפיק: אשר רוט)

"אני חושב שאחד הדברים שהכי פוגעים עכשיו בסיכוי להחזיר את החטופים - זה הקמפיין והמחאות. זו עובדה" - כך אומר יו"ר הציונות הדתית ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' בראיון בלעדי ל'כיכר השבת', במהלכו הוא מבקר בחריפות את המחאות להשבת החטופים וטוען כי הם מחוללים נזקים.

"ההפגנות היום", הוסיף, "זה הגורם הפוגע ביותר ביכולת להביא את החטופים. הן גורמות לסינוואר לשבת בבונקר ולהתבצר בעמדותיו ולטפס על עצים גבוהים יותר".

שר האוצר הרחיב את דבריו ואמר: "אני מנתח לך מציאות, לא מצפה שום דבר, אני כמנהיג מקבל את ההחלטות מהראש ומלא מהבטן. אני רואה בחומרי המודיעין, סינוואר יושב ורואה את ההפגנות ואת הקריאות 'עכשיו' ו'בכל מחיר', סינוואר רואה את זה ואומר איזה יופי, עוד קצת סבלנות ואני מנצח כי הישראלים מתפרקים ומוכנים לעצור את המלחמה ולתת לי כל מחיר. במקום שהוא יהיה בייאוש וכניעה.

"מה שמעודד אותו", טוען שר האוצר, "זו התחושה שלו שהחברה הישראלית עוד רגע לפני שבירה וצה"ל עוצר, ואולי הולכים לבחירות.

"הוא מזמן היה צריך להיות בתודעת שבירה, ואז הוא יהיה מוכן לתת לנו בתמורות יותר קטנות. כאשר בונים אצלו את התחושה שהוא במצב טוב, וקצת נחישות, קצת סבלנות, הוא יוצא מהבונקר בדגל ואומר ניצחתי - אז הוא מתבצר בעמדתו. זה מה שמונע את היכולת לשחרר את החטופים, זו האמת.

"אני חושב שהקמפיין המוגזם הזה פה, מרחיק את הסיכוי. המטרה שלי היא שלא תאהבו אותי עכשיו כדי לעשות לכם טוב, אלא להחזיר את החטופים".

הראיון המלא - מחר ב'כיכר השבת'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר