המתח לשיא

"לא יקרה!": שרים זועמים על כוונת ארה"ב לקדם מדינה פלסטינית מעל הראש של ישראל

זעם רב בקרב שרי הממשלה מהפרסום ב'וושינגטון פוסט' על כוונת הבית הלבן להקים מדינה פלסטינית - מעל הראש של ישראל. סמוטריץ: "פרס על הטבח הנורא שעשו לנו". סער: "תוכנית מסוכנת". אלקין: "מדינת חמאס". בן גביר: "לא יקרה" | מדיני

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נתניהו וביידן בימים טובים יותר (צילום: פלאש 90)

זעם רב בקרב שרי הממשלה מהפרסום ב'וושינגטון פוסט' על כוונת הבית הלבן להקים מדינה פלסטינית - מעל הראש של ישראל.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, הנשיא ביידן מכין תוכנית בת מספר שלבים לשלום ארוך טווח בין ישראל לפלסטינים, תוכנית שכוללת לוח זמנים מפורט להקמת מדינה פלסטינית שהבית הלבן מעוניין להציג כבר בשבועות הקרובים.

במסגרת התוכנית לטווח ארוך מתכנן ביידן לגרום לנסיגה ישראלית חלקית או מלאה מיישובי יהודה ושומרון, להקים בירה פלסטינית במזרח ירושלים, לשקם את עזה ולדאוג לישראל ל"הסדרי ביטחון". עוד עולה כי במסגרת התוכנית ארה"ב מתכננת להכריז על מדינה פלסטינית עוד בתחילתו של התהליך.

"לא נסכים בשום אופן לתוכנית הזו שלמעשה אומרת שמגיע לפלסטינים פרס על הטבח הנורא שעשו לנו: מדינה פלשתינית שבירתה ירושלים" - כך הגיב שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בתגובה לתוכנית האמריקאית להקמת מדינה פלסטינית.

"המסר הוא", הוסיף השר, "שמשתלם מאוד לטבוח באזרחי ישראל. מדינה פלסטינית זה איום קיומי על מדינת ישראל כמו שהוכח ב7 לאוקטובר, כפר סבא לא תהיה כפר עזה!

"אדרוש היום בישיבת הקבינט המדיני בטחוני לקבל החלטה ברורה וחד משמעית הקובעת שישראל מתנגדת להקמת מדינה פלסטינית ולהטלת הסנקציות על למעלה מחצי מיליון מתיישבים.

"אני מצפה לתמיכה ברורה מראש הממשלה נתניהו, בני גנץ, גדי אייזנקוט וכל השרים".

השר גדעון סער הגיב: "‏בנאומי אתמול בברלין התרעתי מפני התוכנית המסוכנת המתגבשת להכרה בינלאומית חד-צדדית במדינה פלסטינית. תוכנית זו לא רק שלא תפתור את הסכסוך אלא תהפוך אותו לבלתי פתיר.

"הפלסטינים יקבלו הכרה במדינה מבלי לשלם את מחיר הפשרה וימשיכו את הסכסוך מעמדה משודרגת שתפגע בזכותה של ישראל להגנה עצמית".

חבר הכנסת זאב אלקין הגיב: "לא יקרה! הקמת מדינה פלסטינית משמעותה הקמת מדינת חמאס, שינצח כל מערכת בחירות שתהיה שם. צעד זה יביא לסיכון חזרת אירועי 7.10 כבר על כל הארץ כולה.

"אף אחד לא הציע בזמנו לארצות הברית בעקבות אירועי 11.9 להקים מדינת אל-קעידה לאורך הגבול עם ארה"ב. הציבור הישראלי לא יתן לזה לקרות!".

שר לביטחון פנים איתמר בן גביר, צייץ: "1,400 נרצחים והעולם רוצה לתת להם מדינה. לא יקרה!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר