סערת סמוטריץ

שנבל: "סמוטריץ לא מוכן יותר לברית שנוצרה בין הציונות הדתית לטובת אי הגיוס החרדי"

אריאל שנבל, כתב ופרשן בעיתון 'מקור ראשון', טוען כי דבריו של סמוטריץ "זה חייב להשתנות" על חוק הגיוס, מגיעים על רגע הבנתו כי השטח הדתי-לאומי בוער | פוליטי

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
גפני וסמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

אריאל שנבל, כתב ופרשן בעיתון 'מקור ראשון', טוען כי דבריו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ על חוק הגיוס, נאמרו לאחר שהבין ש"השטח הדתי-לאומי בוער".

שנבל, ברשת החברתית X, כינה את דבריו של סמוטריץ "דברים חשובים", והביא ציטוט מדבריו: "זה חייב להשתנות. המציאות הזו שבה הם לא משרתים בצבא, זה לא יכול להימשך... סוג של עיוורון, כפיות טובה כלפי הקב״ה …התביעה של החברה הישראלית כלפיהם היא צודקת מאוד בעניין הזה, זה ממש מקומם".

העיתונאי ממקור ראשון הסביר כי "סמוטריץ מבין שהשטח הדתי-לאומי בוער בנושא הזה, ולא מוכן יותר לברית הלא-קדושה שנוצרה בין הציונות הדתית לטובת המשך אי הגיוס החרדי".

שנבל הוסיף וכתב כי "עכשיו צריך לראות שהוא פועל למען הגיוס הזה גם במעשים ולא רק בדיבורים".

מוקדם יותר הבאנו את דבריו של ידידיה מאיר, בעל טור בעיתון 'בשבע', שטען אמש בתוכנית 'הפטריוטים' בערוץ 14, כי "סמוטריץ קרא השבת יותר מידי עלוני פרשת שבוע, פשוט קרא את הקמפיין ואימץ אותו, והלך לישיבת ירוחם, מכניס אותם לספין, לקלחת הפוליטית, ונותן את זה לעמית סגל. הוא ידע שהוא מצולם. הוא אורז את זה באריזה הזאת".

ידידיה מאיר המשיך ואמר כי יש כאן "ניסיון לסכסך בזמן הזה בדיוק בין החרדים לציונות הדתית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר