הקרב על מועצת העיר

החילונים מצמצמים פערים בירושלים: אלו השכונות עם האחוזים הגבוהים

שעות לאחר שהעיתונאי בן כספית דרבן את החילונים בירושלים לצאת ולהצביע - הנתונים חושפים הדבקת פערים בין האוכלוסיות בעיר | נתוני ההצבעות חושפים: היכן התושבים מצביעים הכי הרבה? (פוליטי, בחירות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
פעילים חילוניים בירושלים, היום (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

נתוני ההצבעה ברחבי הארץ, מתפרסמים מעת לעת, ואנשי המטות והקמפיינרים, מנסים כל אחד בתורו לעשות קמפיין "גיוועלד" על בוחריו הפונטציאלים בכדי להגביר את אחוזי ההצבעה כל אחד לפי ענינו הוא.

מוקדם יותר הבוקר, פרסם העיתונאי בן כספית פוסט ברשת החברתית 'X' ובו הוא כתב: "החרדים בירושלים נוהרים בהמוניהם. החילונים והדתיים לאומיים נסעו לים. זה עלול להיות יום שתתחרטו עליו 5 שנים. וזה נכון לעוד מקומות בארץ".

שעות לאחר מכן, נתוני האמת שהתפרסמו נכון לשעה 17:00 אחה"צ (שלישי) חושפים כי הפער דווקא לא כל כך משמעותי ואולי אפילו נמוך יותר בהתייחס למערכות בחירות קודמות בעיר המעורבת בחרדים וחילונים.

אחוזי ההצבעה בירושלים, נכון לשעה 17:00, עומדים על 20% כאשר אחוזי ההצבעה בשכונות החרדיות עומדים על 31.1% לעומת 28.7% בשכונות הכלליות - פער של כ-2.5% בלבד.

השכונות המובילות בהצבעה בירושלים

שכונת סנהדריה (וסנהדריה המורחבת) בצפון העיר, מובילה את שיעור ההצבעה בכל העיר. 48% מתושבי השכונה כבר מימשו את זכותם הדמוקרטית והצביעו עבור המועמד לראשות העיר ועבור הרשימה למועצת העיר.

במקום השני שכונת רמת שלמה - הרכס, גם היא בצפון העיר (צפון מזרח ירושלים) עם 42.2% אחוזי הצבעה. במקום השלישי שכונת גבעת שאול במערב העיר עם 39.1% מתושבי השכונה שיצאו להצביע. חשוב לציין, כי בניגוד לרמת שלמה וסנהדריה, גבעת שאול אינה חרדית וישנם תושבים רבים הנמנים על המגזר הדתי לאומי, ליכודניקים, נעם ואפילו מעט חילונים...

במקום הרביעי - גבעת משואה החילונית עם שיעור הצבעה של 36.7%. מעט אחריה שכונת יפה נוף עם 35% הצבעה ובמקום האחרון ברשימת השכונות המובילות בירושלים את שיעור ההצבעה בבחירות - הר חומה הדרומית עם 34%.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר