תקף את חוק הגיוס

ליברמן מודה: "אם תחליפו את נתניהו, אתן לכם רשת ביטחון"

ח"כ ליברמן תקף היום שוב את הממשלה. בנאומו, דיבר תחילה דיבר על גיוס בחורי ישיבות, בהמשך הוא פנה למפלגת הליכוד, ואמר כי במידה והמפלגה תזיז את נתניהו הוא ייתן כל רשת ביטחון שיצטרכו (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ליברמן, היום בכנסת

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם כהרגלו מדי שבוע גם היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה.

בתחילת דבריו אמר: "בעוד חודש בדיוק מהיום הכנסת אמורה לצאת לפגרה. כשאני מסתכל מה קורה עם החטופים, המצב בצפון ובדרום, ומה קורה עם התקציב אני לא מבין איך רוצים לצאת לפגרה בעוד כחודש ימים. לכן אני קורא ליו"ר הכנסת לבטל את הפגרה ושכנסת ישראל תיתן דוגמא, ולא נתבטל אלא נמשיך לעבוד, יש הרבה מה לעשות כולל חקיקה, כולל חוק התקציב וחוק הגיוס".

בנוגע לחוק הגיוס, אמר ליברמן: "ביום רביעי אנחנו נעלה את חוק הגיוס שלנו, חוק מאוד פשוט, שעושה שוויון בין כולם. כל צעיר בגיל 18 חייב להתגייס, לא משנה אם הוא יהודי, מוסלמי נוצרי, דרוזי או צ'רקסי, כולם בגיל 18 צריכים להתייצב בבקו"ם. צה"ל יחליט מי הולך לצבא ומי לשירות אזרחי. אני ראיתי קצת סערת רוחות לגבי הסנקציות שהצענו למי שלא יתייצב לשירות, אך חשוב להבהיר שגם היום עריקים לא יכולים לצאת לחו"ל, לא המצאנו חוקים חדשים. מבחינתי הממשלה הזאת הגיעה למיצוי, ואסביר מה קרה בשבוע האחרון".

דבריו של ליברמן, היום (צילום: ערוץ כנסת)

"ראשית", הוסיף ליברמן ואמר: "ראינו ביום רביעי את שר הביטחון גלנט מקיים מסע"ת עם מסר מאוד ברור, ויום למחרת ראש הממשלה מכנס גם הוא מסע"ת עם מסר הפוך לגמרי. בסוף השבוע אנחנו מתבשרים שהשר גנץ מחליט לטוס לארה"ב בלי לתאם זאת מול ראש הממשלה וללא אישור. ואילו ראש הממשלה מיד עושה פעולת גמול ואוסר על השגריר להגיע לפגישות עם סגנית הנשיא, עם מזכיר המדינה ועם היועץ לביטחון לאומי. כל ההתנהלות הזאת היא טרלול מוחלט".

עוד הוסיף ליברמן: "זה מצטרף לכך שראש הממשלה אסר גם על ראש המוסד וראש השב"כ להיפגש בזמן מלחמה עם שר הביטחון. ושר הביטחון שעזב את ישיבת קבינט המלחמה בזמן המלחמה, כי לעוזר שלו לא נתנו להיכנס. הגיעו מים עד נפש. אנחנו רואים שכל אחד מחברי הקבינט מתנהג על פי האגו שלו, ועל פי שיקולים פוליטיים בלבד. איפה הביחד ננצח? אם שלושה חברי קבינט לא מסוגלים לצאת החוצה ביחד ולהתייצב מול עם ישראל עם מסר אחד, איך אפשר בכלל לנצח?".

"צריך לשים את זה על השולחן", הוסיף ליברמן ואמר: "כרגע לא מתנהלת מלחמה, היא הסתיימה. אנחנו רואים שעל כל צעד קדימה, חוזרים שני צעדים אחורה. היינו כבר בחא׳ן יונס, ושוב אנחנו חוזרים לצפון הרצועה. כמה אפשר להמשיך רק עם אוגדה 98 בלבד, ו-4 חטיבות? אנחנו מדשדשים, ונמצאים במצב של בט"ש, זאת לא מלחמה. ועל כך אנחנו משלמים מחיר כבד מאוד, כי הממשלה לא עומדת בהבטחותיה לציבור. אחת ההתחייבויות של הקבינט הייתה יצירת רצועת ביטחון של קילומטר עומק".

לסיום אמר: "אם ראש הממשלה לא לוקח אחריות, ולא מתפטר, אני מצפה מחברי סיעת הליכוד לקחת אחריות, ולהחליף את ראש הממשלה במי שהם רוצים, אנחנו ניתן לכם רשת ביטחון, אני מוכן להתחייב לתמוך בכל מועמד מטעם הליכוד במידה ויחליף את ראש הממשלה במידה וגם זה לא יבוצע, צריך לצאת לבחירות. נכון, זאת אופציה גרועה מאוד, אבל היא פחות גרועה מהמשך כהונת נתניהו כראש הממשלה. נגמר הזמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר