ההצרה והסערה

נתניהו מגיב בסרטון | סמוטריץ: "גלנט תומך למעשה בהקמת מדינת טרור"

בכירי הממשלה יוצאים נגד גלנט, בעקבות נאומו היום שבו תקף את מדיניות הקבינט וקרא שגורמים פלסטינים בגיבוי מדינות ערב ישלטו ברצועת עזה ביום שאחרי (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו מגיב לגלנט

התגובות במערכת הביטחון לנאומו של גלנט, שבו קרא תיגר על מדיניות הממשלה והקבינט באשר ליום שאחרי ברצועת עזה, סוערות. שר האוצר בצלאל סמוטריץ פרסם הערב (רביעי) סרטון תגובה, שבו בין היתר קרא לגלנט לבחור בין מימוש מדיניות הממשלה ובין הנחת המפתחות.

ראש הממשלה נתניהו פרסם סרטון, זמן קצר אחרי הנאום, ותקף. ״אני לא מוכן להחליף חמסטאן בפתסטאן", אמר נתניהו. "אחרי הטבח הנורא של השבעה באוקטובר הנחתי להשמיד את החמאס. לוחמי צה"ל וזרועות הביטחון נלחמים על כך".

נתניהו המשיך: "כל עוד החמאס נשאר על כנו, אף גורם אחר לא ייכנס לנהל את עזה האזרחית, ובוודאי שלא הרשות הפלסטינית. שמונים אחוז מהפלסטינים ביהודה ושומרון תומכים בטבח הנורא של השבעה באוקטובר. הרשות הפלסטינית תומכת בטרור, מחנכת לטרור ומממנת טרור.

"אני לא מוכן להחליף את חמאסטן בפתחסטאן, ולכן התנאי הראשון להכשיר את הקרקע לגורם אחר - הוא לחסל את החמאס ולעשות את זה בלי תירוצים״.

התגובה של סמוטריץ'

סמוטריץ תקף ואמר: "שר הביטחון גלנט הודיע היום למעשה על תמיכתו בהקמת מדינת טרור פלשתינית כפרס לטרור ולחמאס על הטבח הנורא ביותר שבוצע בעם היהודי מאז השואה", אמר שר האוצר סמוטריץ'.

התגובה של סמוטריץ'

לדבריו, "גלנט מתחבא מאחורי אמירות אמורפיות על "גורם שלישי" שהוא לא חמאס ולא ישראל כדי להחביא את האמת. אבל האמת היא שאין שום גורם כזה".

סמוטריץ' תקף: "התכנית של גלנט היא להכניס את הרש"פ לעזה על דמם של לוחמינו, במסגרת הסכם פיוס בין הרש"פ לחמאס, שמו"מ לגביו מתקיים ביניהם בשבועות האחרונים, ובכך לסלול את הדרך להקמת מדינת טרור ערבית ולהשתלטות חמאס גם על יהודה ושומרון. כל זאת בניגוד מוחלט לעמדת רוב שרי הממשלה והקבינט ובניגוד מוחלט לעמדת ראש הממשלה.

"אני דורש מראש הממשלה להביא לממשלה באופן מידי החלטה על שלילת כל מעורבות של הרש"פ ברצועת עזה ולאחר מכן לדרוש מגלנט לבחור בין מימוש מדיניות הממשלה להחזרת המפתחות".

הוא חתם: "ממשלה שאנחנו חברים בה לא תמשיך את הקונספציה, לא תקים מדינה פלשתינית ולא תסכן את קיומה של מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר