רוצה להיכנס לקבינט

בן גביר על פרישת גנץ: "כניסה שלי יכולה להרים הילוך" | צפו

השר לביטחון פנים נאם היום כמדי יום שני בפתח ישיבת סיעתו בכנסת, וטען: "‏אנחנו הסכמנו לכניסה של בני גנץ מתוך מחשבה שבאמת סיעת המחנה ממלכתי רוצים להביא אחדות, הם לא באמת הביאו איזה שהיא אחדות סביב הנושא הזה של ניצחון במלחמה", לאחר מכן הסביר מדוע כניסתו לקבינט המצומצם תביא ניצחון (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
בן גביר, היום בכנסת (צילום: דוברות)

יו״ר עוצמה יהודית, השר לבטחון לאומי, איתמר בן גביר נאם היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה, בכנסת ודיבר על הנושאים האקטואליים.

בפתח דבריו אמר בן גביר: "אני רוצה להשתתף בצער משפחתו של פקד ארנון זמורה, עלה לדרגת רב פקד אחרי מותו, אני זכיתי להכיר אותו בביקורים שלי בימ״מ, אני זוכה להכיר את גיבורי הימ״מ, יחידה מופלאה שאנשיה מוסרים נפש של ממש למען עם ישראל וארץ ישראל. אתמול העליתי את נושא התנאים שלהם".

לטענתו, "לאורך כל השנה וחצי האחרונה הגדלנו את התנאים, נתנו עוד דברים, אבל זה עדיין לא מספיק, הגיבורים האלה ראויים לכל הוקרה ולכל הערכה. הם עושים את זה לא בשביל התנאים ולא בשביל הכסף - הם עושים את זה במסירות נפש עילאית ועצומה אבל מגיע להם ולכל גיבורי משטרת ישראל, ללוחמים שלנו, את מלוא ההכרה וההוקרה. ‏אנחנו מתפללים לשלומם של חיילי צה״ל שנלחמים גם כרגע, בקרבות בעז״ה יביאו ניצחון".

הנאום של בן גביר | צפו (צילום: דוברות )

בן גביר עבר לדבר בשלב זה פוליטיקה: "אני חושב כי הפרישה של בני גנץ מהממשלה היא גם הזדמנות מאוד גדולה, הממשלה הזאת הובילה לתמרון, התמרון הזה הביא להישגים יפים מאוד, אבל נושאת המטוסים צריכה לעבור לקצב יותר גדול, והעצימות צריכה להיות הרבה יותר ברורה. ‏נדמה לי שיהיה נכון שמי שבכל השנה האחרונה התריע ודיבר על הסכנה שבחמאס, נדמה לי שיהיה נכון שמי שבכל השנה האחרונה דיבר ודרש להפציץ את עזה, לעשות סיכולים ממוקדים, לאסור כניסת פועלים - יהיה חבר בקבינט המלחמה. אני העברתי את הדרישה הזו לראש הממשלה בנימין נתניהו. ‏אני חושב שזה הזדמנות גדולה מאוד לעבור שלב, לעבור הילוך להביא ניצחון".

עוד הוא אמר: "‏אנחנו הסכמנו לכניסה של בני גנץ מתוך מחשבה שבאמת סיעת המחנה ממלכתי רוצים להביא אחדות, הם לא באמת הביאו איזה שהיא אחדות סביב הנושא הזה של ניצחון במלחמה. במיוחד בחודשים האחרונים אני חושב כי הם בהרבה מאוד מקרים תקעו מקל בגלגלים של מכונת המלחמה. אני חושב שהפתרון זה באמת שאנחנו ניכנס לתוך הקבינט הזה ונוכל להשפיע עוד יותר, ובאמת להוביל את הדברים שעם ישראל רוצה".

עוד טען בו גביר: "עם ישראל רוצה ניצחון בדרום, עם ישראל רוצה ניצחון בצפון, עם ישראל רוצה להפסיק את המדיניות של הדלק ושל ההומניטרי, שבסופו של דבר רובו מגיע לחמאס. ככה לא מתנהגת מדינה שרוצה לנצח. ‏אני אסיר תודה ללוחמים שלנו. אתמול אמרו אחרי ישיבת הקבינט, בלילה, באחת לפנות בוקר ששיש חיילי גולני שנמצאים בשוק, רצתי אליהם, חיבקתי אותם, באהבה ענקית ועצומה. אני שומע אותם - הם רוצים לנצח, הם רוצים לכסח, הם רוצים להכריע".

לסיום נאומו אמר: "אני חושב כי כניסה שלי ושל עוצמה יהודית יכולה להרים את ההילוך ולעבור לשלב שהוא שלב של הכרעה. השלב של הניצחון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות