אושר בטרומית

נכנסתם לחניון לחצי שעה וחייבו על שעה? זה החוק החדש

חברי הכנסת בצלאל ומשריקי, הגישו הצעת חוק שתסדיר את תשלומי החנייה בחניונים ומעתה לא ייגבה כסף על זמן מיותר | זו הצעת החוק שהוגשה שאושרה בטרומית (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
נכנס לחניון | אילוסטרציה (שאטרסטוק)

על פי רוב, החניונים בישראל מחייבים את הלקוח לפי שעה, ולפעמים ביחידות זמן אחרות, כך יוצא שאדם יכול לחנות רכב למשך שעה ורבע וייאלץ לשלם על שעתיים, על פי הצעת החוק שעברה היום (רביעי) בקריאה טרומית, העידן הזה יסתיים בקרוב.

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה (תיקון - תשלום דמי חניה), של חבר הכנסת אברהם בצלאל וקבוצת חברי כנסת, אליה הוצמדו הצעות של חברי הכנסת נעמה לזימי, ואליד אלהואשלה ויונתן משריקי.

75 חברי כנסת תמכו בהצעה מול 19 שהתנגדו והיא תועבר לוועדת הכנסת לקביעת ועדה.

על פי הצעת החוק, דמי החנייה בחניון ייגבו בהתאם למשך הזמן בו נעשה שימוש בפועל בשירותי החנייה, כך שדמי החניה ייגבו לפי יחידות זמן של דקה וזאת עם תחילת השימוש במקום החנייה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "חניונים רבים בישראל גובים כסף על פרקי זמן ארוכים וקבועים מראש, ללא מתן אפשרות ללקוחותיהם לשלם על פרק זמן החניה שחנו בפועל. כך לדוגמה נהג שחנה בחניון במשך 40 דקות בלבד, נאלץ לשלם על שעה שלמה, וזאת חרף העובדה כי לא קיימת בעיה טכנולוגית או עקרונית בכך שישלם רק על פרק הזמן בו השתמש בפועל בשירותי החניה שמציע החניון."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר