כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לקראת החקיקה

הרמטכ"ל בביקורת על מתווה הגיוס: "אין תחליף לצבא העם"

הרמטכ"ל, הרצי הלוי, העביר הבוקר ביקורת מרוזמת על מתווה הגיוס המתגבש, לפיו גיל הפטור לתלמידי ישיבה צפוי לרדת: "אין תחליף לצבא העם" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרמטכ"ל וח"כ מקלב, השבוע (צילום: פלאש 90)

על רקע המשך הדיונים על חוק הגיוס המתגבש, הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי, העביר הבוקר (חמישי) ביקורת מרומזת על המתווה המתגבש.

ראשי הסיעות החרדיות לוחצים על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להעביר את חוק הגיוס במקביל לתקציב המדינה, בפתח כנס הקיץ של הכנסת. במרכז המתווה העומד על הפרק: הורדת גיל הפטור מגיוס לחרדים לגיל 21 וזה בשל המלצת בכירי משרד האוצר בכדי לאפשר לצעירים חרדים לצאת לשוק העבודה.

אך הרמטכ"ל, הרצי הלוי, מתח הבוקר ביקורת מרומזת על המתווה המתגבש שלמעשה יעניק פטור רשמי לתלמידי הישיבות, כבר בגיל צעיר יותר.

הלוי נאם במסגרת מיזם 'צועדים בשבילי צה״ל' שנפתח הבוקר: "מודל צבא העם הוכיח מעל לכל ספק כבר 75 שנה כי אין ואסור שיהיה לו תחליף. זהו סוד כוחו של צה"ל, זהו סוד כוחה של אומה".

לדבריו: "היום, אנו מתייצבים למסע הזה ואומרים – זוהי זכות להשתתף במשימה העליונה של הגנת המדינה וחובתנו להתייצב כדי לממשה כל אימת שיידרש וללא תנאי בכל זמן ובכל זירה וגזרה, בגבולות ובעומק האויב. נמשיך לשרת ונמשיך להגן כדי שנוכל לחיות כאן בביטחון, גם כדי שתוכל להתקיים כאן מחלוקת לשם שמיים, מוגנת מאויבנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר