הרקטות מלבנון

גלנט על ההסלמה הבטחונית בצפון: "נגיב במקום ובזמן שנבחר"

בנאום שנשא בגבול הצפון התייחס שר הביטחון יואב גלנט להסלמה הביטחונית עם לבנון: "פנינו מושטות לשלום, אך אם נזדקק לכך כנגד אויבנו חרבנו אחוזה בידינו״ (ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט התייחס היום (חמישי) בנאום שנשא בגבול הצפון, בטקס האזכרה הממלכתי לזכר חללי צבא דרום לבנון, שנערך לראשונה באנדרטה לזכרם, סמוך למטולה, לשיגור הירי הרקטי מלבנון הבוקר.

״כולנו מביטים על הנעשה בלבנון, מולדתכם, והלב נחמץ", אמר גלנט. "אחיזת החֶנֶק של חיזבאללה ואיראן המתדלקות טרור באזורנו אינה מרפה וגוררת את המדינה ואת אזרחיה אל מציאות מתמשכת של עוני ומשבר״.

הוא הוסיף: ״כנגד כל הפרה של ריבונותנו וקריאת תיגר על נוכחותנו בארצנו, אנחנו נגיב במקום ובזמן שנבחר, בדרכים גלויות וחשאיות, שיגבו מחיר חד וברור מהאחראים לכך.

״כולנו נושאים תפילה לימים אחרים, לימים בהם נמצא מצידו השני של הגבול יד המושטת לשלום ולחיים של שכנות טובה״.

הוא חתם: ״ועד שנזכה לימים שכאלו, צה״ל שומר על מוכנות וכשירות גבוהה, וימשיך לפעול נגד ניסיונות ההתעצמות של איראן וחיזבאללה בזירה הצפונית. כפי שאמרתי, פנינו מושטות לשלום, אך אם נזדקק לכך כנגד אויבנו חרבנו אחוזה בידינו״.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', הבוקר נורו שתי רקטות מכיוון לבנון לעבר ישראל. דובר צה"ל הודיע כי בתגובה ישראל תוקפת את מיקום שיגור הרקטות.

על פי הדיווחים, הבוקר לקראת השעה 8:00, נשמע פיצוץ באזור הגבול בצפון, בהתחלה גורמים בצה"ל הכחישו את שיגור הרקטות וסברו כי מדובר בפיצוץ מוקש ולא בירי רקטות. אולם לאחר מכן בצה"ל אישרו כי מדובר ברקטות.

מוקדם יותר היום האשים ארגון הטרור הלבנוני - חיזבאללה, כי ישראל מנסה לכבוש את החלק הלבנוני של כפר רג'ר, לשם נורו הרקטות.

לטענת אנשי חיזבאללה, צה"ל הציב גדר תיל ובנה חומות בטון מסביב, מה שגרם לניתוק הכפר מסביבתו הטבעית וההיסטורית, טענו אנשי ארגון הטרור.

אך בישראל מיהרו להכחיש את טענות חיזבאללה, וטענו, כי מי שביצעו את העבודות אלו אנשי הכפר עצמם תחת אישור המועצה המקומית, וזאת מכיוון שרצו לחזק את הביטחון ביישוב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר