המחדלים בדרך למתקפת חמאס

מפקדים הזהירו תצפיתניות שהתריעו: "אם תמשיכו, תישפטו"

ככל שחולף הזמן נחשף גודל המחדל וההתעלמות מהסימנים לקראת מתקפת הפתע של חמאס | תצפיתניות שהתריעו הוזהרו בהעמדה למשפט, לא פחות (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
מחבלי חמאס בדרך למתקפת הפתע

44 יום למתקפת התפע של חמאס: מפקדים באוגדת עזה איימו על תצפיתניות שהתריעו מפני מתקפת חמאס כי אם יימשיכו להזהיר - יעמדו למשפט, כך חושף העיתונאי ירון אברהם ב'חדשות 12'.

לטענת התצפיתניות, הן סיפרו למפקדים שיש אימונים, חריגות והכנות סמוך לגבול. הן תיארו איך יותר ויותר אנשים שלא פקדו את האזור הזה פתאום מגיעים אליו ובעיקר שהן מזהות תכונה אחרת, כזו "שגרמה להן לצלצל בכל בפעמונים".

על פי הדיווח, התצפיתניות נפגשו עם מפקד בכיר בגזה ושיתפו אותו, אך במקום להקשיב, המפקד הבכיר בחר לאיים עליהן: "אני לא רוצה לשמוע עוד פעם על השטויות האלה. אם שוב תציקו עם הדברים האלה, אתן תעמדו למשפט".

עוד דווח ב'חדשות 12', כי תצפיתניות המשרתות סמוך לגבול ואיבדו חברות שנרצחו או נחטפו - לא מקבלות ליווי צמוד של פסיכולוגים מטעם הצבא. כמו כן, הוצבה בפניהן הדרישה: "או שתחזרו בתוך שבועיים לתפקיד, או שתחתמו ויתור ותעברו לתפקיד אחר".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל ומפקדיו מלווים את כלל החיילים והחיילות שנכחו באירועי 7.10 באופן צמוד וברגישות. החיילים והחיילות מלווים על ידי גורמי מקצוע רפואיים ממערך בריאות הנפש, זאת בנוסף לקשר הרציף עם מפקדיהם אשר מהווים מעטפת ואוזן קשבת.

"חזרתן לתפקיד תיעשה בליווי בצורה הדרגתית, ברגישות ובהתאם למצבה של כל אחת. אין כל כוונה בנקיטת צעדים משמעתיים כנגדם. באם התקיימו שיחות המשקפות אחרת, הרי שהן מנוגדות להנחיות והם יטופלו בהתאם". 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר