ישראל במלחמהישראל במלחמה
תיעוד מחריד

לפני שנורו למוות בידי צה"ל: החטופים כתבו בשאריות מזון; "הצילו"

בצה"ל מתחקרים ביסודיות את האירוע המצער שקרה, כאשר חיילים ירו בשלושה חטופים ישראלים, היום חושף דובר צה"ל תמונות, שהחטופים כתבו משאריות מזון (צבא וביטחון)

דוד הכהן | כיכר השבת |

בהמשך לאירוע הטראגי שפורסם אמש (מוצאי שבת), בו נורו בשוגג שלושה חטופים ישראלים על ידי כוח צה"ל, בוצעו סריקות במבנה הסמוך למקום האירוע.

בסריקות התגלו שלטים עליהם נכתבו קריאות לעזרה, ככל הנראה באמצעות שאריות מזון.

על בסיס תחקיר האירוע בשטח, נראה כי שלושת החטופים שהו במבנה בו אותרו השלטים, לפחות חלק מהזמן.

תחקיר האירוע נמשך. צה"ל עדכן את המשפחות בממצאים הנוספים שאותרו עד כה, וימשיך לעשות כן.

התיעוד שנמצא בשטח (צילום: דו"צ)
התיעוד שנמצא בשטח (צילום: דו"צ)
התיעוד שנמצא בשטח (צילום: דו"צ)

כזכור וכפי שדווח אמש, שלושה חטופים ישראלים, שנחטפו בידי מחבלי חמאס הארורים לרצועת עזה בבוקר שמחת תורה - נורו בטעות על ידי לוחמי צה"ל למוות.

לפי התחקיר הראשוני, החטופים זוהו בשעת בוקר של יום שישי על ידי לוחם קלע כחשודים. אחד מהם אחז בדגל לבן והם צעדו ללא חולצה ובלי נשק במרחק של עשרות מטרים מהחייל ברחוב.

הקלע, מגדוד 17, ירה לעברם אש מדויקת תוך שצועק "מחבלים". אחד מהם הספיק לברוח מהירי ולהסתתר במבנה סמוך. הוא צעק "הצילו" בעברית, אך בהמשך גם הוא נורה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע הטרגי ומסר: "יחד עם כל עם ישראל אני מרכין ראש בצער עמוק ומבכה את נפילתם של שלושה מבנינו היקרים שנחטפו, וביניהם יותם חיים וסאמר פואד אל-טלאלקה".

לדברי נתניהו, "זוהי טרגדיה קשה מנשוא. מדינת ישראל כולה אבלה בערב זה. ליבי עם המשפחות הדואבות בשעת יגונן הקשה. אני מחזק את לוחמינו האמיצים שחדורים במשימה הקדושה של השבת חטופינו, גם במחיר חירוף נפשם. גם בערב קשה זה נחבוש את פצעינו, נפיק את הלקחים ונמשיך במאמץ עליון להחזיר את כל חטופינו הביתה בשלום".

גלנט מסר: "בשעה קשה זו, לבי ומחשבותיי עם משפחותיהם של שלושת החטופים שנהרגו בשוגג מאש צה״ל ברצועת עזה. אלו שעות קשות, הטעות כואבת לכל ישראלי באשר הוא, עלינו לגלות אורך רוח, ולהמשיך לפעול עבור חטופינו, חיילינו ואזרחינו. שוחחתי עם הרמטכ״ל הערב כדי ללמוד על נסיבות הארוע הטראגי וכדי להבטיח את הפקת הלקחים המיידית".

החטופים שנהרגו הם סאמר פואד אל טלאלקה, בן 25, התגורר בכפר חורה ועבד עם אביו ואחיו במדגרה ליד קיבוץ ניר עם. הוא הבן הבכור מתוך 10 ילדים. בשבת השחורה, היה עם אביו במדגרה בקיבוץ ניר עם וסיפר בשיחה עם אחותו כי נפגע מירי מחבלים, עד שהשיחה איתו התנתקה.

השני שנהרג הוא יותם חיים הי"ד, גר בקיבוץ כפר עזה. כשהחלה המלחמה, יותם שוחח עם משפחתו וסיפר להם שביתו נשרף. הוא דיבר עם הוריו עד השעה 10:44 ביום שבת, אז פתח את החלון בכדי לשאוף אוויר ונחטף בידי מחבלי חמאס.

השלישי הוא אלון שמריז, שנחטף מכפר עזה על ידי ארגון הטרור חמאס בשמחת תורה. הודעה נמסרה למשפחתו על ידי נציגי צה״ל ומשטרת ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר