מי ימצמץ ראשון בצפון

חיזבאללה דחה את המתווה האמריקאי - בישראל עדיין נותנים צ'אנס להסדר דיפלומטי

גורמים בלבנון טוענים היום (חמישי) שארגון הטרור דחה את הצעת שליחו של ביידן למניעת הסלמה בזירה הצפונית שכללה הרחקה של חיזבאללה מהגבול | דובר ראש הממשלה לתקשורת הזרה, אמר הבוקר "עדיין קיים חלון הזדמנויות דיפלומטי" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הרמטכ"ל בגבול הצפון השבוע (צילום: דו"צ)
תקיפות צה"ל בשטח לבנון (צילום: דו"צ)

המציאות הבלתי מתקבלת על הדעת שמתרחשת בגבול הצפוני, מדירה שינה מעיני בכירים רבים בתחום הדיפלומטי והביטחוני של ישראל, ראשי הרשויות בצפון והתושבים טוענים בצדק רב כי ככה במצב של מתיחות מתמדת הם לא יוכלו לשוב לבתיהם ונדרש פתרון מהיר ובהול שייתן הכרעה למצב באופן חד משמעי.

גורמים מדיניים בלבנון אמרו היום (חמישי) כי חיזבאללה דחה את הצעותיו של השליח האמריקני עמוס הוכשטיין להרגעת הזירה הצפונית - מתווה שכלל את הרחקת פעילי ארגון הטרור מאזור הגבול עם ישראל - וטען כי הן לא מציאותיות.

בתוך כך, גורמים לבנונים המקורבים לחיזבאללה מסרו שהארגון "מוכן להקשיב" למאמצים דיפלומטיים נוספים של ארה"ב בהובלת שליחו המיוחד של ביידן.

איש ההסברה הלאומי, אילון לוי, התייחס אמש למגעים, ואמר בתדרוך לכתבים זרים: "עדיין קיים חלון הזדמנויות דיפלומטי" להרחיק את חיזבאללה מהגבול.

לפי דיווח של Yent ישראל העבירה מסר לממשל ביידן, לפיו היא מעוניינת בהצלחת המהלך הדיפלומטי, אך במקרה של כישלון תהיה מחויבת לפעול צבאית להרחקת חיזבאללה מדרום לבנון.

דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, אמר בהצהרתו אמש כי במהלך היממה האחרונה כוחות תקפו "שורת מטרות" של חיזבאללה בשטח לבנון. "חיסלנו חוליות מחבלים שירו רקטות מלבנון במרחב הר דב. בנוסף, חיסלנו חוליית חמאס שביצעה ירי מאזור אל קליילה בדרום לבנון", אמר. לדבריו, "חמאס ממשיך להוציא טרור גם מאדמת לבנון, ארגון חיזבאללה לוקח חסות על חמאס בלבנון ובכך מסכן את תושבי לבנון ובמיוחד את תושבי דרום לבנון".

הוא הצהיר כי המטרה בחזית הצפונית "ברורה". "המטרה שלנו בצפון ברורה, להביא לשינוי כך שתושבי הצפון יוכלו לחזור לבתיהם בביטחון", סיכם הגרי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר