חגיגה של הצביעות

מתקפה באו"ם: "ישראל ביצעה בג'נין הוצאה להורג בניגוד לחוק"

בנציבות זכויות האדם של האו"ם קראו לישראל "לחדול מהוצאות להורג בשטחים הכבושים" • בארגון "רופאים לזכויות אדם" גינו את ההתחזות של הלוחמים לצוותים רפואיים (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
בית החולים אבן-סינא (צילום: ויקיפדיה, אמין)

בעקבות הפעולה הנועזת אתמול (שלישי) של לוחמי צה"ל בחיסול המחבלים בבית החולים בג'נין, בנציבות זכויות האדם של האו"ם החליטו לגנות בחריפות את צה"ל ואמרו כי ישראל ביצעה 'הוצאה להורג' נגד המחבלים באופן שמנוגד לחוק הבינלאומי.

בנוסף, בארגון קראו לישראל, "לחדול מיד מהריגה בלתי חוקית של פלשתינים בגדה המערבית הכבושה". בהודעת הארגון לא התייחסו לעובדה כי המחוסלים היו אנשי ארגוני הטרור הפלשתיניים או לטענות ישראל כי בית החולים שימש מחסה למחבלים ולהעברת כלי נשק.

כוחות צה"ל פועלים בג'נין (צילום: מהרשתות הערביות)

בתוך כך, ארגון השמאל רופאים לזכויות אדם בישראל גינה גם הוא את הפעולה בג'נין והדגיש כי העובדה שהלוחמים נכנסו לבית החולים כשהם מתחזים לצוותים רפואיים מסכנת את חייהם וביטחונם של הצוותים בבתי החולים.

"גם אם קביעותיה של ישראל לגבי נוכחותם של פעילים בבית החולים אכן מדויקות, ניתן היה להשתמש באמצעים פרופורציונליים יותר. החלטת הצבא להסוות את כוחותיו כצוותי רפואה היא המשך ישיר של הזלזול הישראלי במקצוע הרפואה, כפי שמודגם בהרס מערכת הבריאות בעזה בחודשים האחרונים", נכתב בהודעת הארגון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר