האיום על נסראללה

מפקד חיל האוויר: "עשרות כלי טיס פועלים בלבנון, תוך דקות יכולים להיות מאות"

בכנס מבצעי של חיל האוויר בבסיס ׳פלמחים׳ התייחס מפקד חייל האוויר ומפקד פיקוד דרום לחזית בצפון:  "עשרות כלי טיס פועלים עכשיו בשמי דרום לבנון, וברגע שתנתן פקודה - העשרות יהפכו למאות שמבצעים את המשימות תוך דקות מההזנקה" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
תיעוד מדברי מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן (צילום: דובר צה"ל)

כנס מבצעי של חיל האוויר התקיים השבוע בבסיס ׳פלמחים׳, בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי ובהשתתפות מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר ומפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן.

בכנס נכחו כלל מפקדי חיל האוויר מדרגת סגן-אלוף ומעלה, ביניהם מפקדי טייסות ויחידות מבצעיות והוצגו בו תוכניות חיל האוויר לשנת 2024 בענייני בניין כוח והפעלתו.

תכני הכנס כללו את הצגת פעולותיו העיקרית של חיל האוויר במלחמה, מיומה הראשון ועד כה, על כלל מערכיו השונים.

בנוסף לכך, הוצגה תוכנית העבודה המרכזית של חיל האוויר לשנת 2024, המוגדרת כשנת לחימה, אשר נוגעת בהתעצמות החיל, לחימה בזירה הדרומית ומוכנות ללחימה בזירה הצפונית

תיעוד מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר (צילום: דובר צה"ל)

במהלך הכינוס, אמר מפקד חיל האוויר: "חיזבאללה ימשיך לשלם באובדן המערכים שלו. עשרות כלי טיס פועלים עכשיו בשמי דרום לבנון, וברגע שתנתן פקודה - העשרות יהפכו למאות שמבצעים את המשימות תוך דקות מההזנקה.

"מפקד פיקוד הדרום: חיל האוויר הישראלי היום הוא לא עמוד האש לפני המחנה - הוא בתוך המחנה ועם המחנה. אני אומר לכם את זה בשם המפקדים בשטח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות